Vizīte alternatīvo tehnoloģiju centrā

Ieeja Alternatīvo tehnoloģiju centrā

IPI nesen kā viesojies Atjaunojamo tehnoloģiju centrā, kas atrodas Hebden Bridžā, Anglijā. Aicinām Tevi aplūkot bilžu galeriju, kurā redzami daži no centrā esošajiem daudzajiem stendiem un instalācijām – viss, protams, par zaļo tematiku.

Mums par patīkamu pārsteigumu, atklājās, ka centrā ir īstenota viena otra ideja, kuru arī mēs pagājušā gada rudenī esam savās sanāksmēs pārrunājuši un nolēmuši nākotnē realizēt. Tā, piemēram, Kalderdeilas novada karte, kurā atzīmēti vietējie zemnieki un pārtikas ražotāji, bet kartes malā redzamas viņu reklāmas un kontaktinformācija. Liela daļa centra ir atvēlēta atjaunojamās enerģijas tēmai, kā arī energoresursu taupīšanai. Vēja enerģijai ir stends, kurā fēns pūš uz dažāda izmēra rotaļu vēja elektrostacijām, bet īsti mēraparāti parāda, cik stipri atšķirīga ir iegūtā enerģija. Ūdens enerģijai ir izbūvēti akvāriji ar ūdensdzirnavām. Saules enerģijai ir vesels skapis, kurā iebūvēta saules elektrostacija. Zāles vidū uzstādīts divritenis, kuru minot, arī Tu vari saražot nedaudz enerģijas, bet pēc tam no vannas vari paņemt bezmaksas agregātiņu, kuru uzstādot savā dušā, ietaupīsies izlietotais ūdens daudzums.

Jaunākās paaudzes (skolēnu) izglītošanai centrā bija plakāts, kurā komiksu stilā attēlota ideālā zaļā skola, bet visapkārt tai sarakstītas desmitiem idejas, kā skola un skolēni tajā varētu būt pēc iespējas zaļāki savā domāšanā un rīcībā.

Redzējām arī radošu pieeju problēmu risināšanai – “suņu kūku” dzejoļi… Reiz kādā Anglijas pilsētā bijusi akcija – dzejoļim pret noziedzību. Iedvesmojoties no tās, radies konkurss, kurā vietējie iedzīvotāji aicināti iesūtīt dzejoļus par “suņu kūku” problēmas tematiku. Labākie dzejoļi, protams, ir ierāmēti un izlikti pie gājēju celiņiem pilsētā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: