Par mums

Indra Pole

Ilze Sauleskalne

Ikšķiles novads ir mans kopš 2004.gada. Lielpilsēta, kurā dzimu un augu, mani nenoturēja, soli pa solim no urbānās vides esmu nonākusi laukos – vietā, kur, šķiet, esmu dzīvojusi pirms septiņiem mūžiem. Šeit, M.Juglas krastā, mācos draudzēties ar Dabu, iepazīstu vienkāršību, smagu darbu un prieku par par to. Dabā katra diena ir brīnumu pilna – zemes smarža, lietus sarunas meža klusumā, saules spēks, putnu ceļi mākoņu tīrumos, garšīgās krāsas manās dobēs, rudens dubļu šļaksti uz lauku ceļa, vēja zīmējumi lapotnēs, mežazvēru izdejots sniega pēlis – reizēm paredzami, brīžiem ekstrēmi, taču traki skaisti. To, kas dabisks, nevar nemīlēt.
Priekš manis pārmaiņu iniciatīvu kustība ir veids, kā savas sajūtas padarīt taustāmas, iespēja kopā ar domubiedriem realizēt videi draudzīgus projektus un iegūt jaunu pieredzi.
Dzīvot zaļi un draudzīgi ir pavisam vienkārši!

Artūrs Polis

Ideju par Pārmaiņu pilsētām pārvedu no to dzimtenes – Lielbritānijas, kur 2009. gada nogalē apmeklēju Findhorn ekociematā notiekošos kursus par ilgtspējīgu attīstību: „Gaia Education Design for Sustainability – Training of Trainers – Incorporating Transition Towns Training”.

Lai arī minētie kursi bija spēcīgs pagrieziena punkts manā dzīvē, ceļš līdz tiem bijis vismaz 7 gadu garumā, kurus esmu veltījis ekociematu pētniecībai un ilgtspējīgas attīstības principu apgūšanai. Esmu sekojis līdzi Latvijas ekociematu attīstībai, kā arī piedalījies dažādos projektos saistībā ar tiem. Savukārt augstskolā esmu specializējies tieši ilgtspējīgas būvniecības jomā.

Saprotams, ka ilgu laiku man bija sapnis – radīt pašam savu ideālo ekociematu kādā neskartā Latvijas nostūrī. Protams, es zināju, ka šāds ambiciozs projekts būtu dārgs un grūti īstenojams, līdz ar to ideja – vilinoša un skaista – tomēr palika vienmēr paredzēta labākiem laikiem, citiem apstākļiem u.tml. Turpretī ideja par Pārmaiņu pilsētām atnāca samērā negaidīti un tieši laikā! Esmu sapratis, ka tā ir mana iespēja īstenot savu sapni par ekociematu, bet nevis kaut kur un kaut kad, bet gan šeit un tagad – pilsētā, kurā es jau dzīvoju.

Novēlu arī Tev īstenot savas ieceres tur, kur Tu esi, un ar tiem resursiem, kas Tev ir pieejami!

Lai izdodas patīkamas pārmaiņas!

Viena atbilde to “Par mums”

  1. ineta Says:

    Paldies par uzņemību izveidot šo lapu un par dalīšanos zināšanās un par reālu ilgtspējīgu darbību.
    Es arī esmu bijusi uz kādu no Global Ecovillage Network konferencēm.


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: