18. janvāra sanāksmes atskats

18. janvārī tikāmies iknedēļas sanāksmē, lai pārrunātu aktuālos projektus.

Pārrunājām vīziju par Ikšķili kā nelielu, bet pašpietiekamu rūpnīcu – vietu, kur spēcīgi attīstīta sīkražošana un katrs dara sabiedrībai noderīgu darbu. Secinājām, ka ideja varētu būt interesanta tieši pensionāriem, kuriem ir iespējas brīvajā laikā strādāt pie kādu produktu ražošanas, kas varētu nest papildus peļņu valsts atbalstam. Savukārt produkciju varētu realizēt caur kopēju veikaliņu vai arī rīkoties kā Norvēģijā, kur preces tiek atstātas pie saimniecības iebraucamā ceļa un ikviens garāmgājējs ir aicināts paņemt produktu un atlīdzību atstāt turpat esošā ziedojumu kastītē.

Katrs sanāksmes dalībnieks izteicās par savām vēlmēm un iespējām, lai īstenotu šī gada projektu plānu. Nolēmām, ka iekšējam projektam (angļu valodas prasmju uzlabošanai) centīsimies piesaistīt tādu pasniedzēju, kas izmanto jaunākās metodes valodas mācīšanā, tas ir, mācot vārdu savienojumus un teikumus nevis gramatiku un vārdu krājumu. Savukārt saistībā ar projektu par labklājības līmeņa monitoringu novadā runājām, ka Vācijā kā reiz sākušās diskusijas par laimes indeksa mērīšanu valsts attīstības līmeņa noteikšanai (pretstatā tradicionālajam IKP). Laimes indeksu izmanto arī Lielbritānija un Francija. Kāpēc lai Ikšķile nebūtu pirmā pilsēta Latvijā, kas izmanto šo progresīvo metodi?

Iepazināmies ar plakāta uzmetumu filmas demonstrēšanas pasākumam, kas paredzēts 28. janvārī bibliotēkā.

Sanāksmē piedalījās Artūrs, Indra, Dace.

Nākamās sanāksmes datums vēl nav zināms, bet aicinām pieteikties tos, kuriem interesē iespēja pievienoties mūsu kolektīvam: arturs.polis (at) inbox.lv vai pa tālr. 29656778

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: