Radošajās darbnīcās iepazīstinās ar Partizānu dārzkopību

7.aprīlī kafejnīcā “Taka” notiks radošā darbnīca un lekcija, kuras apmeklētāji tiks iepazīstināti ar Partizānu dārzkopību (Guerrilla gardening), informē organizatoru –  platformas “DiPaDu” pārstāve Alise Ziemule.

Lekcijas laikā interesenti tiks iepazīstināti ar pilsoniskās pretestības ideju, bet praktiskajā daļā būs iespēja veidot augu sēklu bumbas, lai pēc tam tās atrastu zaļošanai un ziedēšanai piemērotu vietu pilsētas urbānajā vidē.

Radošās darbnīcas notiks regulāri, vismaz divas reizes mēnesī, aptverot visdažādākās tēmas un tajās piedalīties ir aicināti visi interesenti. Nākamā darbnīca notiks  14. aprīlī, kuras laikā tiks atklāta ceļojošā izstāde earth.re.create. Dalībnieki varēs iesaistīties radošās darbnīcās, kopīgi meklējot radošus risinājumus izlietotiem tējas maisiņiem, tetrapakām un citiem materiāliem. Tāpat varēs noskatīties video no organizācijas “Zaļā Brīvība” kolekcijas par izstādes tapšanu, ekoloģiju, patērētāju kultūru un ražošanas industrijām.

Kā pavēstīja A.Ziemule, Partizānu dārzkopības aizsākumi meklējami 1973. gadā ASV, Ņujorkā, kad Liza Kristija un aktīvistu grupa “Zaļie partizāni” apstādīja kādu pamestu zemesgabalu. Šī kustība guva sekotājus un nu jau kļuvusi populāra vairāk kā 30 valstīs. Aktīvisti cīnās par vides daudzveidību un ekoloģijas problēmu risināšanu, kā arī šī “urbānā agrikultūra” kalpo kā līdzeklis savas nostājas demonstrēšanai.

Partizānu dārzkopības programmu organizē platforma ideju un zināšanu apmaiņai – “DiPaDu” jeb Dots pret dotu, to Laikmetīgās Mākslas Centra programmas „Brigāde” ietvaros atbalsta Sorosa fonda-Latvija Ārkartas palīdzības fonds.

Pārpublicēts no http://www.diena.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: