Filma “Spuldzīšu konspirācija”

Iesakām noskatīties aizraujošu dokumentālo filmu “Spuldzīšu konspirācija”, kas pazīstama arī ar nosaukumu “Atkritumu piramīda”.

Filma stāsta par planned obsolescence jeb plānoto nolietojumu. Citiem vārdiem, daudzas veikalā nopērkamās preces patiesībā varētu kalpot daudz ilgāk, ja vien nebūtu projektētas izmešanai… Paradoksāli, bet tieši ražotāju interesēs daudzi zinātnieku prāti strādā, lai spuldzītes izdegtu ātrāk, lai zeķubikses plīstu vieglāk, lai printeris nobeigtos pēc noteikta lappušu skaita izdrukāšanas utt… Un te mēs attopamies patērētāju sabiedrībā, kas pieņēmusi ikdienas “pirkt – izmest – pirkt” uzspiesto ciklu par normu.

Filmu iesaka arī blogi: www.mairitasfilmas.wordpress.com un www.savadak.lv

3 Atbildes to “Filma “Spuldzīšu konspirācija””

  1. Oto Says:

    Aizraujoša, bet nepatiesa. Jā ar spuldzītēm bija vienošanās, bet tam vairs nav nozīmes, jo nu ir gan halogēnspuldzes, gan dienasgaismas, spēj tik izvēleties. Paši pircēji nobalso ar maciņiem pērkot lētāko. Par to spuldzi ugunsdzēsēju depo, kas deg 100 gadus, arī nekas īpašs, jo tā spuldze tiek dedzināta ļoti blāvi. Paņem jebkuru kvēlspuldzi un ierobežo plūstošo strāvu caur to, kaut vai saslēdzot divas spuldzes virknē un tās kalpos 100x ilgāk.
    Par printeriem vispār gribas pasmieties 😀 Nē nu var jau to skaitītāju nomest pa nullēm, ar to nepietiek švammīte, kur uzkrājas tinte(jo lai neaizkalst dīzītes tiek izmantots nedaudz krāsas pie ieslēgšanas) ir vienalga jāmaina, tā kā lielākā daļa tāpat printeri nejauks ārā ne arī to prot tad tāpat tas ir jāved uz servisu, kur to izdarīs. Jā varētu uztaisīt, ka švammīti var izņemt, bet ir liela iespēja noķēpāt visu pasauli un no rokām tintes printera krāsu ir praktiski nereāli nomazgāt. Tomēr tehnoloģiskais progress prasa iekārtas uzlabot. Labi es nesaproti kāpēc gludekļus netaisa nesalaužamus, bet jāpērk jauni, tomēr labi pameklējot gan jau var atrast arī nesalaužamus.

  2. Atis Says:

    Ir jāmaina domāšana,


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: