Augusta ziņu lapa

Sveiks, lasītāj!

Augusts mums ir iesācies lieliski – Baltijas Dzimtas mājvietu forums uz trīs dienām pulcēja domubiedrus no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Zviedrijas. Sīkāk par foruma norisi lasi un bildes skati šeit! Šoreiz pastāstīsim Tev par vēl daudziem citiem interesantiem un vērtīgiem pasākumiem, kas gaidāmi tuvākajā laikā.

<<< Pārmaiņu kustība >>>

1) Iznācis augusta numurs Transition Network e-avīzei. Jaunumi un praktiskas idejas no pārmaiņu iniciatīvām visā pasaulē. Lasi to šeit!

2) Gaia Education aicina pieteikties atzinību guvušajai on-line izglītības programmai pārmaiņu kustības, ekociematu un permakultūras jomā. Kursi notiek angļu, spāņu un portugāļu valodās. Sīkāka informācija šeit!
__________________________________________________________________________________

<<< Permakultūra >>>

3) No 14. līdz 17. novembrim Ikšķiles Brīvajā skolā norisināsies Permakultūras dizainēšanas kursi.
Kursi notiks angļu valodā, tos pasniegs permakultūras, ekociematu un pārmaiņu kustībā pieredzējušais norvēģu pasniedzējs Jans Martins Bangs. Kursu beidzēji saņems starptautiski atzīto permakultūras dizanera sertifikātu (PDC), kas ir pirmā šāda veida iespēja Baltijas valstīs.Iespēja pieteikties tikai 10 cilvēkiem, tāpēc aicinām nevilcināties… Sīkāka informācija šeit!
__________________________________________________________________________________

<<< Ekociemati >>>

4) Latvijas Valsts Agrārās ekonomikas institūts atkārtoti aicina pievienoties ekociematu ceļam.
Ekociematu ceļš ir nesen izveidots interneta portāls, kurā ekociemati un eko-iniciatīvas var piedāvāt savas preces un pakalpojumus to apmeklētājiem. Kļūšana par biedru ir bez maksas un ļoti vienkārša. Apmeklējiet augstākminēto mājas lapu un augšējā izvēlnē uzklikšķiniet uz “Pievienoties ekociematu ceļam”. Katrs jaunais biedrs saņems vienu Ekociematu rokasgrāmatas eksemplāru un tam tiks piešķirtas iespējas, lai reklamētu sava ekociemata aktivitātes ar Ekociematu ceļa palīdzību. Sīkāka informācija šeit!

5) Dzimtas mājvietu apvienība “Ainavciems” aicina pievienoties kolektīvam un 24. augustā doties ekskursijā lūkot zemi pie Jelgavas.
Šobrīd Jelgavas apkārtnē esošais 100 ha lielais zemes īpašums tiek izskatīts kā perspektīvā ekociemata trašanās vieta. Pēc brauciena paredzēta arī neliela sanāksme un dalībnieku savstarpēja iepazīšanās klātienē. Sīkāka informācija šeit!

6) Ekociemats Varavīksnes 17., 18. augustā aicina uz ekobūvniecības talku.

17. un 18. augustā ekociematā “Varavīksnes” starp Valmieru un Cēsīm notiks talka – blietētas zemes sienu veidošana topošai pirts ēkai. Tehnoloģija saucas “rammed earth”. Tuvākai informācijai zvaniet 29206222 (Broņislavs)

7) Bezmaksas ekodizaina un permakultūras kursi Vācijā.
Ekociemats Sieben Linden aicina izmantot unikālo (un pēdējo!) iespēju pieteikties un Gruntvig In-Service programmas ietvaros par brīvu apmeklēt Ekociematu projektēšanas kursus (EDE) + Permakultūras dizainēšanas kursus (PDC). Kursi norisināsies no 28. aprīļa līdz 25. maijam. Pieteikšanās līdz 17. septembrim. Sīkāka informācija šeit!
__________________________________________________________________________________

<<< Citi zaļie projekti un pasākumi >>>

8) Radošā apvienība “Kraujasgentis” aicina noskatīties jauno īsfilmu par mežiem, sekot jaunumiem un iesaistīties mežu saglabāšanas jautājumu risināšanā.
“Šis ir laiks, kad izšķiras mūsu Tautas un arī mūsu Mežu liktenis. Nepaliksim malā, bet atbalstīsim cilvēkus, kas cīnās par dabīgo mežu saglabāšanu…” Nobalso portālā http://www.manabalss.lv par vides aizsardzības iniciatīvām:
Par Latvijas mežu saglabāšanu: http://manabalss.lv/par-latvijas-me-u-saglab-anu/show?mode=all&type=top
Nosargāsim Lielos Kangarus: http://manabalss.lv/nosarg-sim-lielos-kangarus/show
Visus, kas vēlas piedalīties vides aizsardzības aktivitātēs lūdzam norādīt savus kontaktus un pieteikties uz šo e-pastu mezamate.lv@gmail.com .
Sīkāka informācija dienasgrāmatā un galerijā: http://www.draugiem.lv/user/682121/gallery/?aid=48934479
http://www.draugiem.lv/blogs/?p=10459595

9) 17. – 18. augustā Dzērbenē notiks seminārs “Mainīsimies paši un dzīve mainīsies…”.
Kā stāsta mūsu lasītāja Ludmila: “Cilvēks, kuru es pazīstu un varu raksturot, kā spēcīgu, veselu, veiksmīgu visās dzīves sfērās, Valdis Melnis, nodarbojas ar garīgām praksēm un aicina mūs visus pie sevīm ciemos. Tiek aicināti gaiši cilvēki, kuri ir ieinteresēti piedalīties divu dienu seminārām, lai satikt līdzīgi domājošus cilvēkus, padalītos ar savām problēmam vai savu pozitīvo pieredzi un projektiem, ar mērķi kopīgi atrast risinājumu… un vienkārši pilnvērtīgi un jauki pavadīt laiku pie dabas. Ieejas maksa: ziedojums… Seminārs notiks 17-18. 08. Vecpiebagas novadā, Dzērbenes pagastā, “Kalna Meļļos”. Jāņem līdzi guļammaiss, telts, groziņš un labs garastāvoklis… Sīkāka informācija, rakstot uz lumidee@inbox.lv vai zvanot uz 27171726 (Ludmila).

Ar sveicieniem,

Artūrs
29656778
Biedrība “Ikšķiles pārmaiņu iniciatīva”
http://www.parmainupilseta.wordpress.lv

Pārsūti šo vēstuli saviem draugiem un domubiedriem!

Atbalsti IPI Spied šeit!
Lasi par IPI arī šeit: Spied šeit!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: