Oktobra ziņu lapa

Esam sagaidījuši vēso oktobri ar daudziem karstiem jaunumiem…
Viskarstākā ziņa, kas nu ir apskrējusi visu pasauli ar saukli “The heat is on. Now we must act.” (Ban Ki-moon, Apvienoto Nāciju ģenerālsekretārs), protams, ir IPCC ziņojums par klimata pārmaiņām. Vēsturiskais pētījums, kura izstrādē piedalījušies vairāk nekā 200 prominenti klimata pētnieki, vēlreiz apliecina, ka klimata sasilšana notiek cilvēku darbības rezultātā. Sīkāk par pētījumu lasi šeit.
Saskaņā ar prognozēm, šodienas bērni savā mūžā piedzīvos klimata sasilšanu par 6,3 grādiem, kas ir krietni virs +2 grādiem, kas tiek uzskatīti par maksimāli pieļaujamo robežu (pirms neatgriezeniskām klimata pārmaiņām un katastrofām). Interaktīvu grafiku par sasilšanas prognozēm sava mūža laikā vari skatīt šeit.

<<< Pārmaiņu kustība >>>

1) Atskats uz pārmaiņu iniciatīvu sanāksmi Lionā
Esam atgriezušies no brīnišķīgas nedēļas nogales Francijas vidienē, kur notika lielā pārmaiņu kustības sanākšana. Nodibināti vērtīgi kontakti un ieplānotas jaunas aktivitātes. Par visu sīkāk klausīsimies un bildes skatīsimies IPI sanāksmē 8. oktobrī 19:00 Ikšķiles Brīvajā skolā.
Atskats uz sanāksmi (angļu valodā) skatāms šeit.

2) Tikšanās ar Janu Forsmarku no Zviedrijas
2. novembrī 12:00 ……. IPI tiksies ar Janu Forsmarku no Zviedrijas pārmaiņu tīkla, kurā šodien iesaistījušās vairāk nekā 100 pārmaiņu inciatīvas. Jans stāstīs par iespaidīgajiem kustības panākumiem, izdodot avīzes un nodibinot sadarbību ar Zviedrijas bankām, baznīcām un politiskajām organizācijām, tādējādi pārmaiņu kustībā iesaistot plašas iedzīvotāju grupas. Uz tikšanos tiks aicināti arī interesenti no Lietuvas un Igaunijas. Interesentiem iepriekš jāpiesakās zvanot uz 29656778 vai rakstot uz arturs.polis@inbox.lv
__________________________________________________________________________________

<<< Permakultūra >>>

3) Diskusija par permakultūras dārza projektu Ikšķiles Brīvajā skolā notiks IPI sanāksmes laikā 8. oktobrī 19:00 Ikšķiles Brīvajā skolā.
__________________________________________________________________________________

<<< Ekociemati >>>

4) Dzimtas mājvietu apvienība “Ainavciems” meklē zemi jauna, daudzsološa ekociemata veidošanai. Tiks izskatīti visi varianti. Sīkāk par vēlamajiem kritērijiem skatīt šeit!

5) Visi ekoideju atbalstītāji ir aicināti uz tikšanos 5. oktobrī 14:00 Brīvdabas Muzeja krogā, lai spriestu par Latvijas Ekociematu asociācijas izveidi. Tikšanās notiek projekta TESTS ietvaros, tādēļ dalībniekiem ir iespējams kompensēt ceļa izdevumus. Interesentiem sazināties ar iniciatīvas autoru Marku Leidmanu: 26103916, mark@cra.lv
__________________________________________________________________________________

<<< Citi zaļie projekti un pasākumi >>>

6) Gājiens PRET Monsanto 12. oktobrī visā pasaulē
Domubiedri no visas pasaules 12. oktobrī apvienosies gājienam PRET Monsanto. Pasākuma mājas lapā ir iespēja pieteikt gājienu jebkurā valstī, jebkurā pilsētā, kā arī apskatīt pašreiz pieteiktās gājienu norises vietas. Sīkāk par akciju lasīt šeit!

7) Akcija bioloģiskās pārtikas ieviešanai skolās

Vides izglītības fonds un Ekoskolas 2. oktobrī, 15:30, Zemkopības ministrijas ēkā rīko Lielpusdienu gatavošanu kopā ar Latvijā zināmiem pavāriem, skolēniem un, cerams, arī politiķiem no vietēji audzētiem pārtikas produktiem.

Vēlamies arī jūs aicināt pievienoties akcijai ar savu klātbūtni vai kā citādi atbalstīt vietējas un ekoloģiskas pārtikas ieviešanu skolu ēdnīcās. Sīkāk par akciju lasīt šeit!

8) Stāsts par risinājumiem (The Story of Solutions)

Slavenās īsfilmas “Stāsts par lietām” (The Story of Stuff) veidotāji nākuši klajā ar jaunu 9 minūšu garu īsfilmu par to, kā jāievieš dzīvē patiesi ilgtspējīgi risinājumi, mainot globālos spēles noteikumus no dzīšanās pēc naudas uz labklājību un ilgtspējību. Īsfilmu skaties šeit!

9) Mežu, dabas, ekonomikas un kultūras seminārs Undīnē
Svētdien, 6. oktobrī 12:00 aicinām atbalstīt radošās apvienības “Kraujas gentis” sirdsapziņas aicinājumu http://www.youtube.com/watch?v=v-i1XKTme0A visiem radošiem spēkiem iesaistīties dabai un cilvēkiem draudzīgas Latvijas veidošanā, gan iesniedzot valdībai jaunus, saprātīgus likumprojektus dabas, kultūrizglītības un sociālajā jomā, gan ar savu piemēru radot jaunus, cilvēciskus un vienlaikus – ekonomiski dzīvotspējīgus attīstības modeļus.
Par to, kādas ir alternatīvas, stāstīs ekonomists Ivars Brīvers, Pasaules Dabas Fonda Mežu programmas vadītājs Jānis Rozītis, Pasaules Dabas Fonda Mežsaimniecības demonstrējumu teritorijas “Pūpoli” pārvaldnieks Raimonds Mežaks, vides gide un dabai draudzīgas mežsaimniecības speciāliste Anita Biseniece. Esam uzrunājuši vides zinātnieku doktoru Jāni Kauliņu, profesoru Andri Broku un uzrunājam arī Jūs!
Uz saietu aicināti visi, kurus uztrauc Latvijas mežos, vides izglītībā, valstī notiekošais, visi, kas vēlas saimniekot savādāk un savas dzīves laikā pieredzēt saprātīgāku likumdošanu! Kopīgi centīsimies rast risinājumu sasāpējušiem jautājumiem un formulēt savas prasības par mūsu zemi, dabu, cilvēkiem, kopīgo īpašumu, izglītību, kultūru, bērniem un nākotni atbildīgajām ministrijām un Latvijas Valdībai.

Ar sveicieniem,

Artūrs
29656778
Biedrība “Ikšķiles pārmaiņu iniciatīva”
http://www.parmainupilseta.wordpress.lv

Advertisements

3 Atbildes to “Oktobra ziņu lapa”

  1. Andris Says:

    The heat is on. Now we must act………….. Allahu Akbar arī ir ticības apliecinājums.

    “piedalījušies vairāk nekā 200 prominenti klimata pētnieki” – un kā tad ar šo pašu pētnieku veiktajām datu manipulācijām, kuras ir gan pierādītas, gan pašu vainīgo atzītas?

    Pilnīgi piekrītu milzīgai destruktīvai antropogēnai ietekmei uz vidi, bet aicinu ļoti uzmanīgi vērot notiekošo. Vai UN uzstājas pret fracking slānekļa apguvē, pret GMO, pret …. UN ir NWO kantoris gan pēc idejas, gan pēc statūtiem.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: