Novembra ziņu lapa

Sveiks, lasītāj!

Zaļo pasākumu sezona ir sākusies daudzsološi – vairāki pasākumi, konferences, tikšanās jau ir bijušas, bet daudzas citas vēl ir priekšā. Šomēnes sākas ilgi gaidītie permakultūras kursi. Noris aktīva diskusija par ekociematu un eko-kopienu asociācijas veidošanu. Novembra beigās plānojas eko-kopienu tematikai veltīta konference Rīgā, Esam nodibinājuši kontaktus ar Zviedrijas pārmaiņu kustību un, cerams, jau janvārī tā rezultēsies divu dienu pārmaiņu treniņā (Transition Launch)…

<<< Pārmaiņu kustība >>>

1) Filmu vakars un ekskursija Brīvajā skolā
12. novembrī 19:00 Ikšķiles Brīvajā skolā IPI organizē filmas “Zeme – mūsu mājas” (2009, Yann Arthus Bertrand) skatīšanos un nelielu ekskursiju pa jaunizveidoto Brīvo skolu bijušās Elkšņu skolas ēkā. Subtitri latviešu valodā. Ieeja bez maksas, līdzi jāņem groziņš. Interesentiem iepriekš jāpiesakās zvanot uz 29656778 vai rakstot uz arturs.polis@inbox.lv

2) IPI piedalīsies REconomy projektā
Apstiprināta IPI dalība Transition Network izsludinātajā REconomy projektā, kura mērķis ir pētīt kā pārmaiņu ekonomika (transition economics) varētu izpausties dažādās Eiropas valstīs ar ļoti atšķirīgu sociālekonomisko situāciju. Sīkāk par projektu lasīt šeit!

__________________________________________________________________________________

<<< Citi zaļie projekti un pasākumi >>>

3) Sociālās uzņēmējdarbības forums Rīgā
No 7. līdz 8. novembrim Rīgas Ekonomikas augstskolas telpās notiks forums ar nosaukumu “Social Entrepreneurship for Liveable Cities”. Tajā piedalīsies gan ievērojami pašmāju, gan ārvalstu lektori (piemēram no “The New Economics Foundation”, UK) Sīkāk par pasākumu un pieteikšanos (atvērta līdz 5. novembrim) lasīt šeit!

4) Saruna par “Walking to Wild 10”
6. novembrī 18:30 biedrība Homo Ecos rīko stāstu un bilžu vakaru par 6 dienu 120 km garo pārgājienu un starptautisko vides konferenci “Wild 10”, kurā piedalījās 5 jaunieši no Latvijas. “Wild 10” ir viens no pasaules lielākajiem un garākajiem vides forumiem, kurā laikā tiek runāts par vides saglabāšanu un cilvēka nozīmi un ietekmi un dažādiem vides procesiem. Sīkāk par pasākumu un pieteikšanos lasīt šeit!

5) Lasītāji iesaka – raksts “How To Feed The World”
Jau 50 gadus pasaule oficiāli cīnās ar badu, bet tajā pašā laikā pasaulē jau sen ir pārtikas pārprodukcija. Paradoksāli, bet pašā ASV bada cietēju skaits procentuāli līdzinās Indonēzijas, nevis Eiropas līmenim… Kās ir cēlonis šai problēmai un kādi ir risinājumi? Rakstu (angliski) variet izlasīt šeit!

Papildinājums

1) Latvijas Jaunā teātra institūts aicina uz Ideju festivālu “Māksla un ekonomika”, kas no 8. līdz 10. novembrim notiks Dirty Deal Teatro, kim? Laikmetīgās mākslas centrā, LKA Zirgu pastā un Kaņepes Kultūras centrā. Tas ir neparasts notikums, kas pulcēs vienkopus dažādu valstu māksliniekus un ekonomistus, lai kopīgi attīstītu idejas, kāda varētu būt ekonomika, ja mēs vairāk rēķinātos ar savu un planētas nākotni.
Uz festivālu ieradīsies britu Jaunās ekonomikas fonda (nef, www.neweconomics.org) ekonomists Džeimss Mīdvejs (James Meadway), kurš ir daudzu kritisku publikāciju autors un viens no līdzutoriem 2012. gadā iznākušajai grāmatai “Eirozonas krīze”. Viņš sniegs divas publiskas lekcijas, uz kurām aicināti visi interesenti:
8. novembrī plkst. 9:30
Stokholmas Ekonomikas augstskolā sadarbībā ar Sociālās uzņēmējdarbības forumu lekcija “Atveseļošanās vai atgriešanās” – par alternatīvām taupības ekonomikai un neizmantotajām iespējām;
9. novembrī plkst. 11:00
Dirty Deal Teatro lekcija “Lielās pārmaiņas ekonomikā” – par radikālu pārmaiņu nepieciešamību ekonomiskajā domāšanā. Šai lekcijai sekos diskusija ar ekonomistiem Jāni Bērziņu un Eināru Cilinski par to, vai un kā alternatīvas ekonomikas idejas iespējams attiecināt uz Latvijas situāciju. Vairāk informācijas: http://www.theatre.lv/index.php?parent=1393
10. novembrī plkst. 12:00
Dirty Deal Teatro uz sarunu “Individuālās pārmaiņu stratēģijas” par to, kādas izveidojušās attiecības ar naudu un biznesu un kādas pārdomas raisījuši ekonomisko tēmu pētījumi, gatavojot izrādes, aicina festivāla mākslinieki.
Džeimsa Mīdveja lekcija un abas diskusijas 9. un 10. novembrī būs iespējams vērot arī interneta tiešraidē sabiedriskās politikas portālā Politika.lv.
Aicinām arī apmeklēt Ideju festivāla izrādes, dokumentālās filmas un Politisko karaoki!
Informācija par festivāla programmu: www.theatre.lv.
Papildinformācija: Zane Kreicberga, zane@theatre.lv, 29489478

2) Seminārs par ilgtspējīgu mežsaimniecību Amatas novadā

Sestdien, 9. novembrī 11:00 Pasaules Dabas Fonda meža apsaimniekošanas demonstrējumu teritorijā “Kalna Gavieši” (Amatas novadā, Skujenes pagastā) notiks atvērto durvju dienu seminārs. Pasākuma programmā: prezentācija par demonstrējumu teritorijā izmantotajiem nekailcirtes mežsaimniecības teorētiskajiem aspektiem, kā arī diskusijas mežā, kopā ar meža īpašnieku Ziedoni Vilciņu, izveidotajos izlases cirtes un kopšanas cirtes demonstrējumu objektos skuju koku un lapu koku mistraudzēs.
Zemnieku saimniecība “Kalna Gavieši” ir Vilciņu ģimenes īpašums. Tās galvenie darbības virzieni ir saistīti ar mežsaimniecību. Vilciņu ģimenes īpašumā ir aptuveni 1000ha meža.
Visi meža īpašnieki, meža apsaimniekotāji, citi interesenti, kuri vēlās uzzināt un klātienē aplūkot saimniecībā īstenoto nekailciršu praksi, aicināti pieteikties Pasaules Dabas Fondā, zvanot 67505640 vai rakstot uz info@pdf.lv. Norādes kā atrast saimniecību skatīt šeit!
Atvērto durvju dienu seminārs ir bezmaksas.

3) Seminārs par novadpētniecību un pārtikas suverenitāti Cēsīs

Sestdien, 9. novembrī 10:30 Jāņa Puntuļa prezentācija par novadpētniecību un pārtikas suverenitāti. Pasākumā paredzēta arī filmas “Laimes ekonomika” demonstrēšana. Ieeja bezmaksas. Sīkāku informāciju par pasākumu skatīt šeit!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: