Svētdienas reportāža no 7L ekociemata: veselības mistērijas

JuLes zona

JuLes zona

Šī nedēļa pagāja mierīgi – varēju netraucēti strādāt pie saviem darbiem GEN-Europe ofisā, kā arī vairāk laika veltīt vācu valodas apguvei un rūpēm par savu veselību. Tas ir, ievērot pareizu dienas režīmu ar regulārām ēdienreizēm, pienācīgu gulēšanu, sportiskām aktivitātēm un atpūtu. Laikapstākļi arī šeit ir labi (vasaras cienīgi), bet ne tik svelmaini kā Latvijā. Temperatūra stabili turās 25-30 grādu robežās, bet katru otro dienu līst (pareizāk sakot, gāž), tādējādi radot lielu mitrumu kā tropos.

Nedēļas sākumā saņēmu priecīgu vēsti, ka ir attaisnojušās pūles, ko februārī un martā veltīju Erasmus+ projekta rakstīšanai: Latvija ir viena no retajām valstīm, kura saņēma pozitīvu atbildi no nacionālās aģentūras. Tātad 6 cilvēkiem no Latvijas būs iespēja apmeklēt vērtīgus kursus un seminārus par ekociematu un permakultūras tēmu. Tai skaitā viens cilvēks brauks uz Sieben Linden, lai šeit piedalītos gadskārtējā Ecovillage Design Education kursā, kas ilgst 4 nedēļas.
Galvenais darbs šonedēļ man bija nesen notikušās NextGEN-Europe konferences rezultātu apkopošana. Tai skaitā, pārskata raksta uzrakstīšana. Protams, aicinu ikvienu iepazīties ar manu veikumu šeit!

Āboli pamazām sārtojas

Āboli pamazām sārtojas

Par veselības jautājumiem esmu spiests domāt, jo esmu saskāries ar tā sauktajām Sieben Linden ”veselības mistērijām”:
1. Daudzi ciemata iedzīvotāji cieš no gremošanas traucējumiem pēc maltītēm kopienas centrā.
2. Daudziem iedzīvotājiem tiek konstatēts B12 vitamīna deficīts. Kāpēc tās ir mistērijas? Pirmajā gadījumā tāpēc, ka kopienas virtuvē gatavotā pārtika ir augstākās kvalitātes, bioloģiski sertificēta, rūpīgi nomazgāta, profesionālu pavāru gatavota… Otrajā gadījumā tāpēc, ka vitamīna trūkums tiek konstatēts visiem neatkarīgi no ēšanas paradumiem – piemēram, arī tiem, kuri paši gatavo ēdienu un kopienas maltītes neapmeklē. Problēma nav saistīta ar veģetārismu, jo, piemēram, manā gadījumā es esmu veģetārietis jau 11 gadus, bet ar šādu problēmu saskaros pirmo reizi (manas asinsanalīzes vienmēr ir bijušas ideālas). Daži saka, ka pie vainas varētu būt ūdens… Lai nu kā, minēto mistēriju dēļ tagad jādzer B12 tabletes un ābolu etiķis 2x dienā…

Nākamā nedēļa atkal būs neierasta – ciematā jau šobrīd plūst cilvēku straumes, kuras ierodas uz gadskārtējo Sieben Linden Summer Camp – nedēļu ilgu nometni ar semināriem, darbnīcām utt. Gaidāmi ap 300 viesi, pārsvarā ģimenes ar bērniem. Mūsu – JuLes jauniešu – uzdevums būs katru dienu rīkot pēcpusdienas kafejnīcu un tirgot kafiju un kūkas. Es par šo pasākumu neesmu īpaši lielā sajūsmā.

Tā kā vasara ir pašā plaukumā, tad šoreiz galerijā vairāk bildes ar ziediem no manām (un ne tikai) puķudobēm.

This slideshow requires JavaScript.

2 Atbildes to “Svētdienas reportāža no 7L ekociemata: veselības mistērijas”

 1. Astere Says:

  1. Ja jau Erasmus+, tad man asociējas ar augstskolām un apmaiņas programmām studentiem. Tur brauks studenti??? Kuru programmu?
  2. es jau sen saku, ka Vācijā ir tik daudz kroplu cilvēku dēļ viņu izslavēti tīrā ūdens! 7linden tagad arī ir jālieto obligātais ūdensvada ūdens. Bet arī iepriekš, ja problēma ar B12 bija, tad interesanti būtu redzēt ūdens analīzes. Visādi pesticīdi un insekticīdi jau nu tur arī tiek lietoti visrinķī. Tā kā esat zālēdāji, tad uz jums tie vairāk iedarbojas.

  • Arturo Says:

   1. Erasmus mūsdienās patiesībā ir vairāk orientēts uz pieaugušajiem, bet pavisam neliela daļa uz studentiem, no kurienas arī šī asociācija…
   2. Nesen uzzināju, ka B12 trūkums ir vairāk kā globāla epidēmija (iemesls – vides piesārņojums), ko parasti nepamana… Visticamāk, parastajās asins analīzēs Latvijā to pat nepārbauda, bet tā kā man bija 200 Euro vērtas asinsnalīzes, tad pamanīja…


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: