Zaļo pārmaiņu ziņas – marts

Sveiks, lasītāj!

Pirmo reizi “Zaļo pārmaiņu ziņas” pienāk 800 lasītājiem. Ceram, ka ar katru reizi mūsu lasītāju pulks augs plašumā un ka tādējādi arvien vairāk zaļu pārmaiņu priecēs Latviju. Tāpēc palīdzi un iesaki ziņu lapu saviem draugiem un paziņām, atstājot šeit viņu e-pasta adreses, uz kurām mēs nosūtīsim uzaicinājumu pievienoties “Zaļo pārmaiņu ziņām”.

<<< Pārejas / pārmaiņu iniciatīvas >>>

1) Ikšķile > projekts “Iekļaujošā izglītība”
2014./2015. mācību gadā – Ikšķiles Brīvās skolas un Tautskolas 99 Baltie zirgi skolotājām ir dota iespēja darboties Erasmus+ skolu stratēģiskās partnerības projektā Europe for Inclusion (Iekļaujošā izglītība). Vairāk par projektu “Iekļaujošā izglītība” un pirmo vizīti lasi šeit!

2) Smiltene > darbnīca “Hobitu māja
Skolēnu brīvdienās no 14. līdz 21.martam Varicēnu saimniecība aicina ikvienu interesentu piedalīties darbnīcā un mācīties izmantot dažādas dabisko materiālu būvniecības tehnikas: salmu ķīpas ar māliem, zāles jumts, kamīns no māliem, u.c. Sīkāku informāciju lasi šeit.

3) Pārejas uzņēmuma dizains
Domā par mūsdienīga biznesa uzsākšanu? REconomy projekta lapā aizsākta rakstu sērija, kas noderēs jaunajiem uzņēmējiem vai jebkuram, kurš par tādu vēlas kļūt, lai radītu mūsdienu realitātei atbilstošu uzņēmējdarbību. Rakstu angļu valodā lasi šeit!

4) Pārejas tīkla avīze
Transition Network marta avīze (angļu valodā) lasāma šeit!
Šoreiz gan par septembrī gaidāmo pārejas iniciatīvu tīkla konferenci, gan par mākslas nozīmi pārejas kustībā, gan citām interesantām tēmām.
______________________________________________________________________________

<<< Permakultūra >>>

5) Prezentācija par permakultūru
Ē. Fogels no Latvijas Permakultūras biedrības ir sagatavojis un publicējis prezentāciju “Ievads permakultūrā” – šoreiz ievads vairāk no botāniskā dārza un būvniecības jautājumu skatu punkta. Prezentācijā apskatīta permakultūras nozīme, daudzveidīgs pielietojums, pamatojums, ierosmes…. Prezentāciju skaties šeit!
_____________________________________________________________________________

<<< Ekociemati >>>

6) Sieben Linden pieredzes nedēļa jauniešiem – vēl 2 brīvas vietas
Atkārtoti aicinām pieteikties jauniešus no Latvijas. No 17. līdz 22. maijam jauniešiem vecumā no 16 līdz 28 gadiem (orientējoši) ir iespēja izbaudīt dzīvi īstā, veiksmīgi funkcionējošā ekociematā Vācijā. Pieredzes nedēļa radīta ar mērķi jauniešiem uz savas ādas izbaudīt alternatīvu un ilgtspējīgu dzīvesveidu ekociemata ietvaros. Programmā paredzētas dažādas aktivitātes kopā ar vietējiem jauniešiem un brīvprātīgajiem, kā arī nodarbības ekspertu vadībā. Pašam jāsedz ceļa izdevumi un 40 Euro dalības maksa. Pasākums notiek angļu valodā. Papildus informācija un pieteikšanās šeit!
vai arī rakstot uz bildungsreferat@siebenlinden.de
_____________________________________________________________________________

<<< Citi zaļie projekti un pasākumi >>>

7) Zemes stunda!
Jau devīto reizi marta mēneša pēdējā sestdienā cauri laika joslām visā pasaulē svinēs Zemes stundu. 2015. gada 28. martā laikā no 20:30-21:30 ikviens iedzīvotājs, uzņēmums, pašvaldība, valdība ir aicināts simboliski izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā. Papildus informācija šeit.
Savukārt Smiltenes Varicēnos Zemes stunda tiks atzīmēta ar rotaļām, dziesmām un dejām. Viesi gaidīti no 19:00. Papildus informācija šeit!

8) ZB: raksts Rozes mīļotajai – ūdens trūkums nīlzirgiem un bērnu darbs ar ķimikālijām
Vai esat kādreiz aizdomājušies, kādu ceļu ir gājuši ziedi, ko pērkat savai mīļajai vai mīļotajam svētkos – kādos apstākļos tie audzēti un kādu ietekmi uz vidi atstāj? To var uzzināt, izlasot rakstu šeit!

9) he: raidījums par elektromobīļiem
Skeptiķi saka, ka elektroauto neiemantos popularitāti Latvijā, bet citam savukārt šķiet, ka nav labāka izgudrojuma: kluss, taupīgs, videi draudzīgs. Kādi ir elektroauto plusi un mīnusi? Ko par šo auto saka pieredzējuši braucēji? Radio raidījuma video ierakstu skaties šeit!

10) Atkritumu šķirošanas aplikācija
Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “Zaļā josta” laidis klajā mobilās aplikācijas “Atkritumu šķirošana” atjauninājumu, kurā ietverta virkne uzlabojumu, padarot atkritumu šķirošanu vēl vienkāršāku un pieejamāku ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Papildus informācija un aplikācijas ielāde šeit!

11) he: raksts “Divestment – jauns vārds vides aktīvistiem”
Šogad Valentīna dienu pasaulē iezīmēja vairākas akcijas ar lozungu Divestment. Visā pasaulē notika tūkstošiem pasākumu, pieprasot organizācijām atsacīties no investīcijām fosilajā kurināmajā. Kaut arī Divestment kustība strauji kļūst populāra, pats termins vēl arvien ir neskaidrs pat daudziem vides aktīvistiem. Par to, kāpēc Divestment kustība ir tik būtiska, lai mēs ikdienā dzīvotu saskaņā ar saviem zaļajiem principiem, lasi šeit!

12) Ķirbjaugu diena “Tomātā”
14. aprīlī (otrdiena) 12.00-14.00 dārzkopības entuziastu klubā viss par ķirbjaugiem – ķirbjiem, melonēm, arbūziem u.c..
Dārzkopības entuziastu klubs “Tomāts” atrodas Rīgā, Centrālā tirgū, Nēģu ielā 3, tirdzniecības centrs “Ruta” (paralēli puķu kioskiem), 4. stāvā. Birojā var iepazīties un savā īpašumā iegūt sēklas no kluba sēklu fonda, ārstniecisko un eksotisko augu kolekcijām.
Darba laiks: P., T.,C., P. no plkst. 10.00 – 14.00., O. no plkst. 10.00. – 16.00. Uzziņas – 27542217, 26829251

13) he: Radio raidījums “homo ecos:” atgriežas ēterā
Otrdien, 24.februārī radio pieci.lv ēterā atgriezās raidījums par vides aizsardzības tēmām “homo ecos:”, ko biedrība homo ecos: veido sadarbībā ar pieci.lv un “Latvijas Vides aizsardzības fonda” finansiālu atbalstu. Raidījums skanēs reizi nedēļā – otrdienās, plkst.12:30 un to vadīs Latvijas Radio žurnāliste Sandra Kropa. Informāciju par raidījumu lasi šeit!

14) Izrāde “Zudusī Antarktīda”
Vēl aprīlī vari pagūt noskatīties “Dirty Deal Teatro” jauno izrādi “Zudusī Antarktīda”.
Izrāde stāstīs par zinātniekiem, kuri visu savu mūžu veltījuši Antarktīdas izpētei, atklādami daudzas jaunas, pārsteidzošas dzīvības formas un to pielāgošanos vietējiem apstākļiem, taču pēdējos gados šie paši cilvēki ir spiesti noskatīties, kā viņu nesen atklātā, iepazītā un iemīlētā pasaule pēkšņi sāk pazust. Antarktīda ir vieta, kur viskrasāk novērojamas globālās klimata pārmaiņas. Tas būs stāsts par ekoloģisko katastrofu, kas šobrīd norisinās tūkstošiem kilometru attālumā, bet jau tuvākajās desmitgadēs skars mūs visus.
Papildus informācija šeit!

15) Lielās dienas pasākumi
Aicinām atzīmēt pavasara saulgriežus atbilstoši latviešu tradīcijām 21. vai 22. martā kādā no daudzajām norises vietām: Rīgā, Ķegumā, Koknesē, Jaunjelgavā, Ventspilī, Talsos un citur. Sev piemērotāko pasākumu izvēlies šeit!

16) The Guardian prioritāšu maiņa
Slavenais britu laikraksts The Guardian paziņojis par apņemšanos turpmāk izvirzīt klimata pārmaiņu jautājums par vienu no prioritātēm savās publikācijās, tādējādi kļūstot par pozitīvu (bet šobrīd vēl retu) piemēru pasaules žurnālistikas aprindās. Paziņojumu angļu valodā lasi šeit!

17) Ekolasītprasmes centra raksti
Mūsu lasītājs Agnese iesaka “Center for Ecoliteracy” rakstus (angļu valodā).
Intervija ar vairāku grāmatu autoru Maiklu Polanu (Michael Pollan) par to, kā būtu jātransformē mūsdienu lauksaimniecība, lai cīnītos pret klimata pārmaiņām. Lasi šeit!
Raksts par to, kas īsti ir pie klimata pārmaiņām tik ļoti vainotais ogleklis, kā tas radies un kādas funkcijas tas pilda. Lasi šeit!

Vēlot skaistus pavasara saulgriežus,
Artūrs, Aleksejs, Gundega

Seko mums Facebook!

Ielūdz arī savus draugus un domubiedrus abonēt “Zaļo pārmaiņu ziņas”, spiežot šeit!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: