ASV militārās instances brīdina par naftas deficītu 2015. gadā

ASV militārās instances brīdina, ka iespējas iegūt (saražot) naftu ar rezervi izsīks tuvāko divu gadu laikā, un jau 2015. gadā būs ievērojams naftas resursu trūkums, kas būtiski ietekmēs ekonomiskos un politiskos jautājumus.

Enerģētikas krīze, kas ieskicēta ASV Apvienoto spēku pavēlniecības dokumentā „Joint Operating Environment report”, kļūst aktuāla jau šobrīd, kad benzīna cenas Lielbritānijā sasniedz rekordaugstus līmeņus un kad jēlnaftas cena tiek prognozēta 100$ par barelu jau tuvākajā laikā.

„Līdz 2012. gadam iespējas iegūt (ražot) naftu ar rezervi varētu pilnībā izzust, un jau 2015. gadā naftas piedāvājuma deficīts varētu sasniegt gandrīz 10 miljonus barelu dienā” apgalvo ziņojums, kura ievadu ir sarakstījis vecākais komandieris Ģenerālis James N Mattis.

Ziņojumā teikts, ka „Lai gan ir grūti pateikt, kādu ekonomisko, politisko un stratēģisko ietekmi šāds deficīts radīs, tas noteikti samazinās izaugsmes izredzes gan attīstītajās, gan jaunattīstības valstīs. Šāda veida ekonomikas lejupslīde saasinās citus līdz šim neatrisinātos jautājumus – starpvalstu attiecību spriedzi –, vārgās un krīzē esošās valstis novedīs tuvāk sabrukumam, kā arī, iespējams, būtiski ietekmēs Ķīnas un Indijas ekonomiku.”

ASV militārās instances saka, ka šīs prognozes nav uzskatāmas par ASV valdības oficiālo viedokli, bet atzīst, ka cenšās nodrošināt Apvienotos spēkus ar „racionālu pamatojumu, no kura veidot koncepcijas ar vadlīnijām spēku attīstībai nākotnē.”

Šis ir jaunākais brīdinājums starp citiem ziņojumiem no visas pasaules, kas naftas pīķi – momentu, kurā pieprasījums sāk pārsniegt piedāvājumu – no tālas nāktones drauda pārvērš par tūlītēju riksu.

Pilnu rakstu lasi:
http://www.guardian.co.uk/business/2010/apr/11/peak-oil-production-supply

Ziņojums „Joint Operating Environment report”:
http://www.jfcom.mil/newslink/storyarchive/2010/JOE_2010_o.pdf

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: