Akcija “Sākot no tukšas vietas”

Vēlamies iepazīstināt Jūs ar daudzsološu akciju, kas šovasar norisināsies Ohaijo štatā ASV. Domubiedri no 6 ģimenēm nolēmuši izaicināt paši sevi un nedēļas garumā pārbaudīt savas spējas iztikt tikai no pašu izaudzētas pārtikas. Lai to paveiktu, tiek laicīgi ievākti dārzeņi, rieksti, tiek saldēti dārzeņi, zvejotas zivis, apgūtas koku lapu pagatavošanas iespējas un pat iegādāts bariņš vistu, lai nodrošinātu sevi ar olām.

Sīkāk par akciju un gatavošanos tai www.startingfromscratchchallenge.blogspot.com

“SĀKOT NO TUKŠAS VIETAS”
IZAICINĀJUMS PĀRTIKT TIKAI NO
PAŠU IZAUDZĒTAS / NOMEDĪTAS / NOMAKŠĶERĒTAS PĀRTIKAS
22. – 29. JŪLIJS

AKCIJAS NOTEIKUMI

Visai pārtikai, kas tiks izmantota akcijas periodā, jābūt ņemtai tikai no to dabiskajiem avotiem. Tas ir, to jāiegūst medījot / makšķerējot / izaudzējot. Tu vari sākt ievākt pārtiku jebkurā brīdī (arī tagad) un uzglabāt jebkādā veidā (konservi, zaptes utt), ja vien netiek pievienotas veikalā pirktas sastāvdaļas (izņemot cukuru). Tu vari pārtiku saldēt, kaltēt, žāvēt, bet nedrīksti sālīt, ja vien sāli neievāc pats. Tu vari braukt, cik tālu vēlies, lai ievāktu produktus. Tu vari izmantot mājdzīvniekus olu, piena, gaļas u.c. produktu iegūšanai, ja Tev viņi ir vismaz 90 dienas pirms ”Tirgus dienas”.

Lūdzu, pārliecinies par ievācāmo augu drošību! Bibliotēkās ir pieejamas daudzas grāmatas par ēdamajiem savvaļas augiem – izmanto tās! Nepakļauj riskam sevi vai savu ģimeni!

Pastāsti par šo ideju arī citiem! Ja Tev liekas, ka pazīsti kādu, kurš varētu būt ieinteresēts piedalīties akcijā, dalies informācijā ar viņu! Akcija sākas un beidzas ar kopīgu mielastu iesaistītajām ģimenēm, tāpēc vēlams iesaistīt savus draugus un paziņas.

Akcija sāksies ceturtdienā, 22. jūlijā, ar ”Tirgus dienu”. Akcijā iesaistītās ģimenes sanāk kopā uz kopīgām pusdienām un mainās savā starpā ar produktiem, lai vairotu dažādību.  Piektdien, 23. jūlijā, mēs sāksim lietot savas ražas augļus. Tā mēs trupināsim līdz nākamajai cetturtdienai, 29. jūlijam, kura vakarā sanāksim uz kopīgu mielastu, ko veidos akcijas laikā pāri palikušie labumi.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: