Lekcija par ilgtspējīgām pilsētām

Rīga – quo vadis? Lai saprastu mūsu pilsētu nākotni, nepieciešams rūpīgi aplūkot galvenos pilsētbūvniecības virzītājspēkus, kas redzami Eiropā un visā pasaulē. Pēters Drēge sniegs faktiem un attēliem bagātu pamatojumu fundamentāli jaunai pieejai pilsētām aizraujošā un praktiskā veidā. Pilsētas dzīve, pilsētas un ar arhitektūru un pilsētbūvniecību saistītās profesijas piedzīvo milzīgas pārmaiņas, ko nosaka klimata izmaiņas, resursu izsīkums un liela nestabilitāte attiecībā uz globālo fosilā kurināmā pieejamību. Tas ir kas vairāk par ilgtspējīgu plānošanu tradicionālajā izpratnē. Arhitektūra, ainavu plānošana un pilsētplānošana saplūst ar jaunajām enerģētikas un ūdenssaimniecības koncepcijām, radot pilnīgi jaunu izpratni par būvniecības profesijām un plānošanas prioritātēm – teorijā, praksē un pētniecībā.

Lekcija angļu valodā ar sinhronu tulkojumu latviski.

Atjaunojamā pilsēta – urbānās arhitektūras nākotne enerģijas un klimata pārmaiņu revolūcijā

Referents: prof. Pēters Drēge, Lihtenšteina

Ceturtdien, 7.10.2010./19:00
Gētes institūtā Rīgā, Torņa iela 1, ieeja no Klostera ielas
Ieeja: bezmaksas

Pēters Drēge, Ilgtspējīgas attīstības profesors Lihtenšteinas Augstskolas Arhitektūras un teritoriālās attīstības institūtā

Pēters Drēge vada četru valstu pilsētu un reģionu projektu baernet.org, kurā Vācijas, Austrijas, Šveices un Lihtenšteinas reģioni iesaistīti uz energoapgādes neatkarību orientētā pilsētbūvniecības un plānošanas izpētē.  Viņam ir trīsdesmit gadu ilga pieredze pilsētplānošanas un projektēšanas praktiskajā darbā, apmācībā un pētniecībā, un šajā laikā viņš turējis roku uz profesijas lielāko pārmaiņu pulsa. Viņa uzmanības centrā jau sen ir lielu infrastruktūras pārmaiņu pilsētbūvniecības un plānošanas aspekti, enerģētika un informācijas tehnoloģijas. Kopš mācību grāmatas Intelligent Environments (Elsevier 1998) iznākšanas viņš ir guvis panākumus pētniecībā kā četru novatorisku grāmatu autors un redaktors, kurās apskata pilsētas energoapgādes sistēmas pārveidi no fosilās uz atjaunojamo: The Renewable City (Wiley 2006) un Urban Energy Transition (Elsevier 2008). Tās balstītas viņa darba pieredzē, esot ar Starptautisko Enerģētikas aģentūru saistītās pētniecības iniciatīvas Solar City (solarcity.org) direktora amatā. Nesen klajā nākušas grāmatas 100 Percent Renewable – Energy Autonomy in Action (Earthscan 2009) un Climate: Design (ORO Editions 2010). Viņa pasniedzēja, pētnieka un valdības konsultanta darbība balstīta zināšanās un pieredzē, kas iegūtas šajā darbā. Profesors Drēge ir priekšsēdētājs World Council for Renewable Energy; ekspertu komisijas loceklis  Cities and Climate Change, World Future Council; padomes loceklis UN-HABITAT Global Research Network on Human Settlements, kā arī  divu atsevišķu starptautisku konceptuālo projektu konkursu galveno balvu ieguvējs Japānā – Sagami Bay Nagisa Envelopment Project konkursā un Campus City starptautiskajā informācijas tehnoloģijas un pilsētas pārmaiņu konceptuālo projektu konkursā.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: