Atskats uz 30. septembra sanāksmi

30. septembrī Ikšķiles Dienas centrā norisinājās pārmaiņu pilsētas iniciatīvas sanāksme. Sanāksmes galvenais mērķis bija satikties un iepazīties tiem Ikšķiles iedzīvotājiem, kurus ir uzrunājusi ideja par pārmaiņu pilsētas veidošanu un kuri vēlas aktīvi darboties, lai īstenotu praktiskus projektus šajā virzienā. Aicinājumam atsaucās 7 cilvēki, par ko mums ir liels prieks, jo tas ir pilnīgi pietiekoši, lai veidotu aktīvu kodolu, kas spētu pārmaiņu pilsētas modeli iedzīvināt Ikšķiles mērogā.

Pie konkrētas darba kārtības pieturēties nesanāca, bet secinājām, ka tā tam pirmajā tikšanās reizē arī jābūt, jo, lai sapazītos, ir būtiski izrunāt tos aktuālos vai sasāpējušos jautājumus, kas nu katram ir uz sirds. Izskanēja dažādas pārdomas par pilsētu un to sabiedrības tendencēm kopumā:
– “pilsēta ir nedabisks veidojums”
– “mēs esam kļuvuši par fosilās enerģijas ķīlniekiem”
– “jāpanāk līdzsvars starp komfortu un vides saudzēšanu”
– “jāveic sabiedrības izglītošana par to, kāpēc un kā dzīvot pieticīgākiem”
Runājām arī par problēmām Ikšķilē, kā arī par to, ko gribētu redzēt nākotnes Ikšķilē. Izskanēja priekšlikums nākotnē veidot darba grupiņu, kas analizēs esošo situāciju Ikšķilē, lai konstatētu visaktuālākās problēmas un nepieciešamos risinājumus.

Artūrs Polis iepazīstināja klātesošos ar aktuālo projektu “Zaļās filmas un spēle “Mobility””, kas tiks īstenots līdz šī gada beigām. Šajā sakarā tiek meklēti brīvprātīgie, kas palīdzētu pie reklāmas aktivitāšu organizēšanas un kas varētu palīdzēt pasākumu organizēšanā un telpu uzkopšanā. Būtu nepieciešams kāds cilvēks, kas strādā ar masu medijiem. Cita starpā runājām arī par to, kā motivēt cilvēkus iesaistīties. Lai gan šobrīd daudzas aktivitātes notiek uz brīvprātības principiem, investējot savu laiku un resursus, nākotnē jātiecās uz to, lai piesaistītu praktisku atbalstu no fondiem un citām organizācijām. Kā viens no motivējošiem faktoriem varētu būt arī ceļošanas un plašās izglītošanās iespējas, ko nodrošina darbošanās pārmaiņu pilsētu kustībā.

Diskusiju laikā mēs konstatējām, ka mūsu starpā ir dažāds informētības līmenis par pārmaiņu pilsētām, klimata pārmaiņām un naftas jautājumiem. Tāpat arī iespējas iesaistīties iniciatīvas veidošanā ir dažādas. Viena grupa cilvēku varētu būt tādi, kas ir daudz jau lasījuši mūsu blogā, ir gatavi turpināt izglītoties savā nodabā un tikties bieži. Savukārt otra grupa labprāt izglītotos un diskutētu sanāksmēs, šie cilvēki ir aizņemtāki un gatavi tikties apmēram reizi divās nedēļās.

Nākamajai tikšanās reizei, ko plānojam tieši pēc 2 nedēļām, esam sagatavojuši konkrētu plānu – noskatīsimies ~stundu garo prezentāciju par klimata pārmaiņām, naftas izsīkšanu un pārmaiņu pilsētu koncepciju, īpaši uzsverot piemērus no citām pārmaiņu pilsētām visā pasaulē. Iepazīsimies arī ar vīzijām un misijām, ko izstrādājušas citas līdzīgas iniciatīvas.

Uz turpmākajām reizēm atliekam darbu pie kopējo vērtību noteikšanas un vīzijas / misijas izstrādes.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: