Decembra ziņu lapa 2

Sveiks, lasītāj!

Šī gada pēdējo ziņu lapu vēlamies noslēgt ar informāciju par pasākumiem, kurus vēl vari pagūt apmeklēt 2013. gadā vai kuriem būtu vērts laicīgi rezervēt laiku janvārī. Ticam, ka daži no tiem var kalpot par lielisku Jaunā gada apnemšanos, lai 2014. gadā mēs dzīvotu vēl zaļāk!

<<< Pārmaiņu iniciatīvas >>>

1) Kopienu ekonomikas forums
IPI aicina interesentus pieteikties forumam, kas notiks 2014. gada 24. janvārī Rīgā, NVO nama lielajā zālē. Forumā tiks iepazīts pārmaiņu ekonomikas jēdziens un tā pirmie praktiski strādājošie piemēri Latvijā – uzņēmumi, iniciatīvas un projekti, kuros līdzsvarots kopienas, ilgtspējas un saimnieciskais faktors. Tiks apspriestas idejas kopējai sadarbībai un pilotprojektiem Latvijas mērogā, lai veicinātu ilgtspējīgu attīstību ar ekonomiski pamatotiem projektiem. Sīkāka informācija par pasākumu un pieteikšanos: šeit!

2) Transition Launch seminārs
IPI sadarbībā ar Britu padomi Latvijā ielūdz uz Baltijā pirmo pārmaiņu kustības semināru “Transition Launch” 25. un 26. janvārī, Rīgā. Semināra dalībnieki uzzinās, kā mēs varam savā ciemā vai pilsētā pašorganizēties, izveidojot pārmaiņu iniciatīvu, lai radošā un patīkamā veidā, ar vietējiem resursiem un apkārtesošajiem cilvēkiem uzlabotu dzīves kvalitāti, nekaitējot dabai. Pasākumu vadīs pasniedzējs Jans Forsmarks no Zviedrijas (angļu valodā). Sīkāka informācija par pasākumu un pieteikšanos: šeit!
_________________________________________________________________________________

<<< Ekociemati >>>

3) Omraču ciemats aicina uz sarunu un Saulgriežu atzīmēšanu
Sestdien, 21. decembrī pl.18.00 – profesora Andra Broka vadīta saulgriežu saruna par dabaszinātni, dabaszinībām un pūķi jeb Dabas zinātnes psihofiziskie pamati un pamatzināšanu un prasmju pielietošana ikdienas dzīvē un noslēpumainajā biedrības “Ekociemats” autonomajā Pūķu zemes un pasaku teritorijā “Omračos” Secē, Sēlijā (zināms arī kā ekociemats “Zaķis un citi zvēri”). Tur notikums Saulgriežu zīmē notiks svētdien, 22. decembrī no pl.12.00 līdz pl.18.00 – Saulgriežu sadziedāšana, meistardarbnīcas telpās un dabas zinību spēles- laukā, mežā, dabā… Sīkāk par pasākumu var uzzināt zvanot 20203120 (Ingus)

4) Izdota grāmata “Ecovillages: Lessons for Sustainable Community”
Profesore Kārena Litfina (Karen Litfin, ASV), kura oktobrī ar iedvesmojošu runu uzstājās arī ekociematu konferencē Lietuvā, tikko izdevusi savu jaunāko grāmatu “Ecovillages”, kurā apkopoti stāsti un pieredze, apceļojot desmitiem ekociematus visā pasaulē. Grāmata uzdod divus galvenos jautājumus: ko mēs no ekociematiem varam mācīties katrs priekš sevis un ieviest savā personīgajā dzīvē un kā mēs ekociematu pozitīvo pieredzi varam atkārtot reģionālā, nacionālā un globālā mērogā?
Grāmatas oficiālā mājas lapa skatāma šeit!
__________________________________________________________________________________

<<< Citi zaļie projekti un pasākumi >>>

5) Radošās darbnīcas Undīnē
Nodarbības visu vecumu interesentiem Pasaku mājā “Undīne” – Dubultos piektdienās, sestdienās, svētdienās no
pl. 12.00 līdz pl. 18.00. Omraču namā Sēlijā – svētdienās. Veselīga dzīves veida, dabas materiālu un radošās fantāzijas darbnīcas. Papildus informācija pa telefonu 20203120 (Ingus)

6) Ziemassvētku masku darbnīca
Biedrība “homo ecos:” sestdien, 21. decembrī plkst. 11.00 aicina uz “Ķekatu masku darbnīcu”, kuras laikā gan lieli, gan mazi varēs uztaisīt sev vispiemērotāko masku, iemācīties papjē mašē tehniku. Vairāk informācijas un pieteikšanās šeit!

7) Izvēlies ētisku (godīgu) šokolādi Ziemassvētkiem!
Biedrība “Zaļā brīvība” aicina šajos Ziemassvētkos padomāt par pirkumu grozā liekamās šokolādes izcelsmi. Centīsimies būt apzinīgi un neaizmirst, ka tradicionālā šokolāde nereti ir nabadzībā slīgstošu pieaugušo un bērnu rokām gatavota, kā arī iegūta degradējot vidi daudzās dienvidu valstīs. Lai mainītu šo situāciju, ikviens ir aicināts Ziemassvētkos izdarīt labu darbu un parakstīt petīciju, kā arī baudīt godīgas tirdzniecības (fair-trade) šokolādi. Vairāk lasi šeit!

8) Secinājumi par pārtikas atkritumu eksperimentu
“homo ecos:” sociālās kampaņas “Dalīsim brālīgi?” ietvaros piecas sabiedrībā zināmas personas – rakstniece Dace Rukšāne-Ščipčinska, blogere un zemniece Ilze Lipska, žurnālisti Anitra Tooma un Ansis Bogustovs un radio dīdžejs Toms Grēviņš – piekrita piedalīties eksperimentā, kura laikā veselu mēnesi īpašu uzmanību pievērsa pārtikas atkritumiem savā mājsaimniecībā. Secinājumi par eksperimenta rezultātiem lasāmi šeit!

9) Piedāvā zemi ar māju Latgalē
Mūsu lasītājs Mārtiņš raksta: “Daudz esmu dzirdējis, ka cilvēki meklē vietu, kur varētu uzsākt ekoloģisko saimniecību vai pat veidot ekociematu. Te Latgalē, pie paša Lielā Liepukalna ir zemes gabals (3ha) ar pamestu māju. Tur agrāk darbojās Rēriha biedrība, tagad viņi pārcēlās uz Rīgu. Tad nu lieta tāda, ka par to māju un zemi nevajdzētu maksāt nekādu naudu, ja vien būtu droši, ka tur notiek dabai draudzīga saimniekošana un mājas restaurēšana vai jaunas būvēšana. Kā arī iespēja tur paviesoties kādreiz.” Papildus informācijai zvanīt: 28732511 (Mārtiņš)

Vēlam Tev gaišus Saulgriežus!

Ar sveicieniem,

Artūrs
29656778
Biedrība “Ikšķiles pārmaiņu iniciatīva”
http://www.parmainupilseta.wordpress.lv

Pārsūti šo vēstuli saviem draugiem un domubiedriem!
Iesūti arī savus zaļos jaunumus IPI ziņu lapai!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: