Janvāra ziņu lapa

Sveiks, lasītāj!

Jaunais gads mums iesācies ar eiro ieviešanu, tāpēc šis ir īstais laiks, lai diskutētu par to, kādu lomu ilgtspējīgas attīstības veicināšanā spēlē nauda un ekonomika. Tāpēc vēlreiz atgādināsim arī par Kopienu ekonomikas forumu un Transition Launch semināru, par kuriem ziņojām jau decembrī. Šoreiz mums ir izdevusies rekordgara ziņu lapa, kuru pirmo reizi saņems rekorddaudz abonementi – esam nu jau 400.

<<< Pārmaiņu iniciatīvas >>>

1) Veģetārā pavārmāksla Ikšķiles Brīvajā skolā – 11. janvārī
Šo sestdien 11.janvāri plkst.12.00-16.00 Brīvā skola aicina uz veģetārās pavārmākslas tikšanos ar Ditu Lasi (www.vegus.lv).
Šoreiz mācīsimies kopā gatavot ātri pagatavojumus ēdienus. Ieeja par ziedojumiem. Pieteikšanās: brivaskola@gmail.com

2) Kopienu ekonomikas forums – 24. janvārī
Pārmaiņu ekonomikas jēdziens un tā pirmie praktiski strādājošie piemēri Latvijā – uzņēmumi, iniciatīvas un projekti, kuros līdzsvarots kopienas, ilgtspējas un saimnieciskais faktors. Idejas kopējai sadarbībai un pilotprojektiem Latvijas mērogā. Pieteikšanās līdz 20. janvārim! Sīkāka informācija par pasākumu un pieteikšanos: šeit!

3) Transition Launch seminārs – 25.-26. janvārī
Kā mēs varam savā ciemā vai pilsētā pašorganizēties, lai radošā un patīkamā veidā, ar vietējiem resursiem un apkārtesošajiem cilvēkiem uzlabotu dzīves kvalitāti, nekaitējot dabai. Vada Jans Forsmarks no Zviedrijas (angļu valodā).
Pieteikšanās līdz 20. janvārim!
Sīkāka informācija par pasākumu un pieteikšanos: šeit!

4) Noskaties diskusiju par kopienām un alternatīvu dzīvesveidu
Satori.lv piedāvā atskatu uz rudenī notikušo diskusiju “Alternatīvas kopienas un dzīvesveidi – 21. gs. pilsētvides dimensija”, kurā izskanēja tādi jautājumi kā: Kas ir kopiena? Vai kopienu var radīt pilsētvides dizains? Kādas ir Rīgas nākotnes vīzijas?. Rakstu lasi un video skaties šeit!

5) Noskaties filmu par pārmaiņu kustību

Filma “In Transition 2.0” tagad skatāma internetā bez maksas. Iedvesmojošs un optimistisks stāsts par to, kā kopienu iniciatīvas veidojas un strādā daudzās pasaules valstīs, sniedzot cerību krīžu māktajai mūsdienu pasaulei. Filmu skaties šeit!

6) Pārmaiņu tīkla avīze

Transition Network janvāra avīze (angļu valodā) lasāma šeit!
_________________________________________________________________________________

<<< Ekociemati >>>

7) Ekociematu projekta avīze
Projekts “Ekociematu attīstība ilgtspējīgai lauku attīstībai” izdevis trešo – noslēdzošo avīzi (angļu valodā) par projekta gaitu un sasniegtajiem rezultātiem projekta 30 mēnešu garajā posmā. Avīzi lasīt un ielādēt vari šeit!
__________________________________________________________________________________
<<< Permakultūra >>>

8) PDC kursi Zviedrijā par puscenu
Permakultūras domubiedri Zviedrijā dāvā iespēju vienam cilvēkam no Latvijas apmeklēt permakultūras dizainera kursus (PDC), kas no 16. līdz 31. maijam notiks Richdale fermā, par puscenu. Interesentiem vēlams sazināties ar Latvijas Permakultūras biedrību. Sīkāka informācija par kursiem šeit!
__________________________________________________________________________________

<<< Citi zaļie projekti un pasākumi >>>

9) Latvijas zeme Latvijas pilsoņiem!

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētāja vietnieks ES jautājumos, Armands Krauze ir izveidojis iniciatīvu portālā manabalss.lv – “LATVIJAS ZEME LATVIJAS PILSOŅIEM”. Aicinām visus, kuri nav vienaldzīgi par mūsu nacionālās bagātības, lauksaimniecības un meža zemes saglabāšanu Latvijas pilsoņu īpašumā, parakstīties par iniciatīvu šeit!

10) Noklausies raidījumu par tiešo pirkšanu
LR1 raidījumā “Kā labāk dzīvot” viesojušās Bio Tiešās pirkšanas kustības aizsācējas Zane un Elīna. Raidījumā bijušas spraigas diskusijas arī ar PVD pārstāvi Tatjanu Marčenkovu un sekos arī tikšanās ar viņu atsevišķi, lai kārtīgāk viņai izskaidrotu Tiešās pirkšanas pulciņu darbību un saprastu, vai kaut ko nepieciešams formāli reģistrēt. Raidījumu klausies šeit!

11) Mērķtiecības treniņš Lielvārdē
PPP “Zied zeme” 21. janvārī aicina uz izglītojošu treniņu ar spēles elementiem, teoriju, praktiskiem piemēriem un uzdevumiem.
6 stundu garais bezmaksas treniņš palīdzēs Tev labāk plānot laiku un mērķtiecīgāk rīkoties. Vairāk par pasākumu un pieteikšanos (līdz 17. janvārim) lasi šeit!

12) Balsojam par Martina Lankestera dalību TEDx
Mūsu lasītājs Ģirts aicina nobalsot par to, lai M. Lankesters iegūtu iespēju uzstāties TEDx pasākumā Hāgā šī gada martā ar runu par pārtikas audzēšanu patiesi ilgtspējīgā lauksaimniecībā, tai skaitā par augsnes auglību, funkcionālajām ekosistēmām, agroekoloģiju un bioloģisko lauksaimniecību. Martins ne reizi vien ir bijis Latvijā, lai organizētu seminārus un attīstītu bioloģisko lauksaimniecību Latvijā, kā arī popularizētu vides un veselīga dzīvesveida idejas. Balsošana iespējama līdz 12. janvārim. Balsošana veicama un ievadruna skatāma šeit!

13) Glābsim senās ābeļu šķirnes!
Mūsu lasītājs Jānis aicina glābt senās Latvijas ābeļu šķirnes, kuras var iet zudībā neparasto klimatisko apstākļu dēļ. Lai to paveiktu, katram vajadzētu savākt potzarus savā dārzā augošajām ābelītēm, kā arī no savvaļā, pamestajos dārzos un zudušo mājvietu teritorijā augošajām ābelēm. Ābele ir mūsu Tautas pārticības simbols. Mūsu bērni un mazbērni būs pateicīgi par katru saglabāto ābeļu šķirni. Glābsim šo mantojumu tagad un pavasarī stādīsim jaunus ābeļdārzus, lai pārticība atgrieztos mūsu Zemē!
Sīkāku informāciju par akciju lasīt šeit!

Ar sveicieniem,

Artūrs
Biedrība “Ikšķiles pārmaiņu iniciatīva”
http://www.parmainupilseta.wordpress.lv

Pārsūti šo vēstuli saviem draugiem un domubiedriem!
Iesūti arī savus zaļos jaunumus IPI ziņu lapai!

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: