Februāra ziņu lapa

Sveiks, lasītāj!

Janvāris mums ir bijis ļoti aktīvs ar dažādiem pasākumiem, tādēļ arī februāra ziņu lapa nedaudz aizkavējusies, un informāciju par sēklu maiņas pasākumu 8. februārī izsūtījām ārpuskārtas režīmā.

<<< Pārmaiņu iniciatīvas >>>

1) IPI > muzikālā nometne ar Vītolu ģimeni

Februāra nogalē – no 18. līdz 22.februārim – Brīvajā skolā notiks ikgadējā muzikālā nometne kopā ar Vītolu ģimeni, kurā noteikti varēs iesaistīties arī visi mūsu draugi! Šogad jaunums būs tas, ka mūzikas instrumentu spēles nodarbības mīsies ar dažādām mākslas darbnīcām. Visiem, kuri nav skolas skolēni, bet vēlas piedalīties nometnē, ir iepriekš jāpiesakās. Varēsim uzņemt tik viesus, cik ļaus telpas! Lūgums sūtīt pieteikumu uz e-pastu: liga@brivaskola.lv līdz 14.februārim!

2) IPI > Kopienu ekonomikas foruma rezultāti
Divas nedēļas jau pagājušas kopš IPI un mūsu sadarbības partneru rīkotā “Kopienu ekonomikas foruma”, bet iespaidi vēl ir svaigi un tikai tagad pamazām sākam apkopot un analizēt pasākuma rezultātus. Piedāvājam iepazīties ar pasākumā izskanējušajām prezentācijām un idejām, kuru līdzradīšanā piedalījās apmēram 100 pasākuma apmeklētāji, kā arī aplūkot pasākuma fotogaleriju šeit!
Pasākuma iespaidā arī Latvijas Avīze pievērsusi uzmanību izskanējušo ideju aktualitātei. Rakstu lasi šeit!

3) IPI > Transition Launch semināra galerija
Vizuālu ieskatu Transition Launch seminārā, kurā piedalījās 30 dalībnieki, vari gūt foto galerijā šeit!

4) Smiltenes ekokopiena > Pabeigta Seno amatu klēts un raķeškrāsns
Smiltene nule kā kļuvusi par pirmo Latvijas ekokopienu, kas pārstāvēta GEN-Europe (Global Ecovillage Network) tīklā, bet papildus tam turpina darboties arī ļoti praktiski. Domubiedri Smiltenē lepojas ar nesen pabeigto Seno amatu klēti. Veiksmīgi noritējis arī raķeškrāsns būvniecības seminārs. Krāsns būvniecības process iemūžināts bildēs un apskatāms prezentācijā. Par visu sīkāk šeit!

5) Veidojas Madonas pārmaiņu iniciatīva
Domubiedri Madonā vēlas sekot pārmaiņu iniciatīvu modelim un veidot Madonas pārmaiņu iniciatīvu. Iniciatīva jau reģistrēta Transition Network, tādējādi kļūstot par otro šāda veida iniciatīvu Latvijā. Par ideju sīkāk var lasīt topošās ekokopienas mājas lapā šeit!

6) Pārmaiņu tīkla avīze
Transition Network februāra avīze (angļu valodā) lasāma šeit!
_________________________________________________________________________________

<<< Ekociemati >>>

7) Vērtīgas rokasgrāmatas latviešu valodā
Projekta “Ekociematu attīstība ilgtspējīgai lauku attīstībai” ietvaros izdotas divas vērtīgas rokasgrāmatas latviešu valodā:
“Dzīvojot harmonijā: Iedvesmojoši stāsti par ekociematu pieredzi” Rokasgrāmatu lasīt un ielādēt vari šeit!
“Uzņēmīgais ekociemata iemītnieks: Kopienas attīstības nodrošināšana ar inovatīvās zaļās uzņēmējdarbības palīdzību” Rokasgrāmatu lasīt un ielādēt vari šeit!
Drukātās versijas pieejamas, sazinoties ar Latvijas Valsts Agrārās ekonomikas institūtu.

8) Ekociematu un ekoiniciatīvu forums

Ar nolūku radīt virtuālu diskusiju telpu ekociematu un cita veida ekokopienu attīstībai, ir izveidots forums, kur šobrīd apkopotas prezentācijas no nesen notikušajiem pasākumiem: konferences ”Ekociemati un pilsēta: sadarbības ceļi” un Kopienu ekonomikas foruma. Aicinām izmantot vērtīgo resursu ideju apmaiņai un attīstībai. Forums skatāms šeit!

9) Tikšanās ar Marco Steiger no Schweibenalp ekociemata
17. februārī Rīgā paredzēta tikšanās ar Šveices permakultūras un ekociematu kustības pārstāvi, kurš piedāvā atbalstu permakultūras un ekociematu attīstībai Latvijā. Kopīgas sadarbības ietvaros ir iecere radīt vismaz vienu permakultūras paraugprojektu Latvijā. Paredzēts runāt arī par jauniešu apmaiņas programmas veidošanas iespējām, lai jauniešiem būtu iespēja gūt pieredzi dzīvošanai ekociematos. Cita starpā Marco piedāvā unikālu iespēju 3 Latvijas jauniešiem izmācīties par Dragon Dreaming tehnikas treneriem. Interesentiem rakstīt uz arturs.polis@inbox.lv

10) Darba grupa “Erasmus+ ekociematiem”
GEN (Global Ecovillage Network) uzsāk aktīvu darbu pie jaunās Erasmus+ programmas izpētes un aicina domubiedrus Latvijā iesniegt projekta pieteikumu. Programma potenciāli dotu iespēju saņemt finansējumu 10-200 cilvēku nosūtīšanai uz visdažādākajiem permakultūras/ekociematu/pārmaiņu kursiem un pasākumiem 2 gadu periodā. GEN strādā pie saturiskajām vadlīnijām, ko katra valsts var rakstīt savā projekta pamatojumā… Šajā sakarā aicinām organizācijas un aktīvistus pievienoties “Erasmus+ ekociematiem” darba grupai. Interesentiem rakstīt uz arturs.polis@inbox.lv
_________________________________________________________________________________

<<< Permakultūra >>>


11) Intervija ar Gundegu Jēkabsoni: “Mums jāparāda saviem bērniem, ka arī laukos var piepildīt savus sapņus”

Latvijas Avīze publicējusi interviju ar Latvijas Permakultūras biedrības valdes locekli un dibinātāju Gundegu Jēkabsoni. Protams, rakstā pieminēta arī permakultūra. Rakstu lasi šeit!
_________________________________________________________________________________

<<< Citi zaļie projekti un pasākumi >>>

12) Finansējums Tavām idejām

Beidzot arī Latvijā ir radīta tā saucamā crowd-funding jeb sabiedriskās finansēšanas lapa. Idejuarmija.lv dod iespēju piesaistīt finansiālu atbalstu no apkārtējās sabiedrības visdažādākajām idejām. Tā kā finansējumu šajā gadījumā sniedz apkārtējie cilvēki, nevis ātro kredītu peļņa, tad veiksmīgākās idejas automātiski gūst lielāku sabiedrības piekrišanu un pat veido rada sava veida kopienu. Tā ir interaktīva vide, kurā iedzīvotājiem un organizācijām pašām attīstīt savus projektus, atrast partnerus, sabiedrotos un finansētājus. Portāls pieejams šeit!

13) Reģistrējies Lauku Nevalstisko organizāciju datubāzē
Latvijas Lauku forums izveidojis elektronisku Lauku Nevalstisko organizāciju reģistrācijas datubāzi, kurā šobrīd reģistrējušies jau vairāk kā 70 lietotāji, kuri pārstāv organizācijas no visas Latvijas. Reģistrācijas rīkā ir iespēja gan sniegt vispārīgu informāciju par savu organizāciju, gan informēt par to, kurā no 16 lauku NVO darbības jomām, organizācija darbojas. Tādējādi ikvienai biedrībai ir iespēja atrast domubiedrus citās Latvijas vietās, kā arī organizācijām kļūt redzamām un iekļauties citu sadarbības platformu virzītajos interešu aizstāvības procesos. Vairāk lasi šeit!

14) he: Nežēlīga greznība
Desmit ietekmīgas Latvijas vides un dzīvnieku aizsardzības organizācijas nolēmušas apvienoties “Sabiedrībā pret kažokādām” (SPK) – sabiedriskā kustībā, kura informēs un izglītos sabiedrību par “dzīvi bez kažokādām” un virzīs izskatīšanai Saeimā vairāk nekā 10 000 Latvijas iedzīvotāju parakstīto iniciatīvu pret kažokzvēru audzēšanu ar mērķi panākt šīs nozares slēgšanu Latvijā. Vairāk lasi šeit!

15) he: Latvijai 40. vieta vides sasniegumu jomā. Kāpēc neesam zaļākā valsts pasaulē?
Šā gada 25. janvārī klajā nācis jaunais Jeila un Kolumbijas universitāšu vides sasniegumu indekss (The Environmental Performance Index – EPI). Latvija šajā pētījumā starp 178 valstīm ierindojas 40. vietā. Pirmajā vietā arī šogad ir Šveice, tai seko Luksemburga, Austrija un Singapūra. Kaimiņvalstis Igaunija un Lietuva ir attiecīgi 20. un 49. vietā. Vairāk lasi šeit!

16) Noskaties filmu “Zeme – mūsu mājas”
Filma “Zeme – mūsu mājas” tagad skatāma YouTube kanālā ar latviski ierunātu tekstu. Filmu skaties šeit!

Ar sveicieniem,

Artūrs
Biedrība “Ikšķiles pārmaiņu iniciatīva”
http://www.parmainupilseta.wordpress.lv

Pārsūti šo vēstuli saviem draugiem un domubiedriem!
Iesūti arī savus zaļos jaunumus IPI ziņu lapai!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: