Svētdienas reportāža no 7L ekociemata

Skats no kopienas centra pāri industriālajiem tīrumiem...

Skats no kopienas centra pāri industriālajiem tīrumiem…

Ieviešam jaunu tradīciju… Turpmāk katru svētdienas vakaru IPI blogs Tevi centīsies iepriecēt ar reportāžu no 7L jeb Sieben Linden ekociemata Vācijā. Tie būs īsi, nesamāksloti, mazliet nenopietni, bet patiesi stāsti iz Sieben Linden ekociemata dzīves, un, protams, arī bildes un video. Sieben Linden šodien ir viens no Eiropas ievērojamākajiem un veiksmīgākajiem ekociematiem, kurā pastāvīgi dzīvo apmēram 140 iedzīvotāji, un ik gadu ciematu apmeklē vairāki tūkstoši tūristu un viesu. Autors būšu es – Artūrs Polis -, jo līdz 2015. gada februārim šis ļoti interesantais un īpatnējais ekociemats ir kļuvis par manām otrajām mājām… Ļoti gaidīšu no ikviena lasītāja gan komentārus, gan jautājumus, uz kuriem centīšos rast atbildes savās ikdienas gaitās. Pētīsim 7L kopā!

Ievadam…

Uz 7L ciematu esmu devies kā EVS (European Voluntary Service) brīvprātīgais. Tas nozīmē, ka būšu šeit 12 mēnešus, sākot ar 2014. gada 2. februāri. Kāpēc 7L? Sieben Linden jeb Septiņu Liepu ciematā jau esmu reiz viesojies – 2011. gadā, kad apmeklēju šeit rīkotos 10 dienu garos permakultūras PDC kursus. Esmu bijis dažādos ekociematos, un šis man iepatikās labāk par visiem, tāpēc nebija grūti izšķirties par 7L, kad nolēmu izmantot EVS programmas sniegtās iespējas. Šeit es strādāšu kā brīvprātīgais palīgs ciematā esošajā Global Ecovillage Network (GEN) birojā, tādējādi man būs unikāla iespēja iejusties ekociemata iedzīvotāja ādā. No sirds ceru, ka mana pieredze iedvesmos lasītājus gan apmeklēt kādu ekociematu Latvijā vai ārvalstīs, gan arī radīt ko līdzīgu Latvijā.

Šoreiz bilžu galerijā ieskats pārbraucienā Latvija – Vācija, kā arī pirmie iespaidi ekociematā…

This slideshow requires JavaScript.

Advertisements

6 Atbildes to “Svētdienas reportāža no 7L ekociemata”

 1. janis Says:

  Sekoshu Tavaam reportaazhaam:)

 2. Marta Says:

  Cik lieliska ideja tādai rakstu sērijai! Paldies!

 3. Laima Kubliņa Says:

  Ārprāts, Artūr! Tur sniegs stāv, a tu tādā mazā mājiņā bez siltumizolācijas dzīvosi!… Traki, traki!….

  • Arturo Says:

   Sniegs nokusa jau nākamjā dienā… Tagad ir kādi padsmit grādi. Krāsniņu iekurinu uz 1-2 stundām, un tad mājiņā ir 30-40 grādu temperatūra… Turklāt šodien man mājiņas saimnieks izstāstīja, ka siltinājums ir 10 cm biezs… Tajā pašā laikā durvīm pa perimetru ir lielas šķirbas, bet tās esot ar nodomu atstātas ventilācijai… =)


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: