Svētdienas reportāža no 7L ekociemata: saulainā nedēļa un baltā seja

Svētdienas atpūta pie karjera

Svētdienas atpūta pie karjera

Šonedēļ karstums beidzot sasniedza arī Sieben Linden ekociematu (pēc kādām 3 lietainām un mākoņainām nedēļām), bet tik traki karsts kā Latvijā šeit nebija – tikai divās dienās temperatūra uzkāpa virs +25 grādiem.
Tas nozīmē, ka ciemata centrālais dīķis bija pamatīgi noslogots ar peldētājiem, bet blakus esošā pļava – ar sauļotājiem. Pļavā pasauļojos arī es un biju pārsteigts par ērču daudzumu – katru reizi vismaz vienu ērci noķēru… Lai sargātos no apdegumiem, iegādājos vietējā veikalā lētāko pretapdegumu krēmu (ap 7 Euro), jo dārgais krēms maksāja ap 16 Euro. Labi vismaz, ka 100% organisks un ādai drošs. Funkciju – aizsardzību pret sauli – šis krēms pilda perfekti, un ļoti burtiski, āda paliek balta, un krēmu nodabūt nost var tikai ar lielām grūtībām… Tā nu staigāju pa ciematu ar baltu pieri un degunu… (kādu dienu centīšos šo amizanto skatu nofotografēt)

Pirmdien darbā man (kā foto mānam) uzticēja ļoti patīkamu uzdevumu – uzņemt dažas Sieben Linden panorāmas fotogrāfijas, kuras varētu iekļaut topošajā prezentācijā (īsfilmā) par ekociematiem pasaulē. Ņēmu savu fotoaparātu rokās un devos spēlēties ar filtriem un funkcijām… Un jāsaka, ka mans mazais IXUS 255 mani atkal pozitīvi pārsteidza – atklāju vairākas jaunas lieliskas funkcijas. 🙂 Ja nu kādam jāpērk fotoaparāts, tad šo es tiešām varu rekomendēt! Pozitīvi pārsteigumi jau 4 mēnešu garumā…

JuLe's virtuve

JuLe’s virtuve

Pamatīgu slodzi šonedēļ sagādāja darbs virtuvē, jo tā nu sagadījās, ka vajadzēja atstrādāt 8 no 12 (mēneša norma) stundām. Tā kā virtuves darbi man īpaši netīk, tad panācu, ka mēneša norma no jūnija man būs tikai 8 stundas mēnesī, bet tas nozīmē, ka pie kopgalda varu ēst principā tikai pusdienas. Tāpēc jau šonedēļ sāku praktizēt brokastu un vakariņu gatavošanu JuLe’s virtuvē. Nav tik traki! Turklāt vairāk iespēju satikties ar saviem JuLe’s biedriem.

Sestdienas vakarā Ecovillage Design Education grupa pēc ciematā pavadītām 4 nedēļām atvadījās no Sieben Linden ar kopīgām vakariņām, priekšnesumiem un ballīti. Pirmo reizi šo mēnešu laikā redzēju tik piepildītu (pārpildītu) deju zāli. Īpaši daudz gaisa gan tur nebija (un logus vaļā vērt nedrīkstēja, lai troksnis netraucētu blakus mājā guļošajiem)… Savukārt, svētdien biju izbraucienā uz tuvējo karjeru (kādas 25 minūtes ceļā ar auto). Karjers esot privāts, bet brīvi atvērts apmeklētājiem. Vienīgais noteikums – neatstāt nekādus atkritumus. Paši īpašnieki reizi dienā dodoties apgaitā, lai sekotu kārtībai un tīrībai…

Nākamo nedēļu pavadīšu Dānijā – Eiropas Permakultūras skolotāju sanāksmē. Tā kā nākamās svētdienas vakarā centīšos nopublicēt īsu ieskatu Dānijas piedzīvojumos – tai skaitā iespaidus no Friland un Kristiania ekociematiem.

This slideshow requires JavaScript.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: