Svētdienas reportāža no 7L ekociemata: transformācijas nedēļa un Gobas deja

Kopā ar mentoru Nikolettu

Kopā ar mentoru Nikolettu

Šī man bija kā atpūtas un transformācijas nedēļa pēc trakajiem piedzīvojumiem GEN konferencē un intensīvā Dragon Dreaming semināra. Lai gan es nemaz nebiju plānojis ņemt papildus brīvdienas, lai atpūstos, mans ķermenis lika manīt par atpūtas nepieciešamību. Pirmdien kā reizi iekrita arī 4 stundu garš virtuves dienests, un pēc tā es konstatēju, ka enerģijas ir palicis tik maz, ka pat lāga paiet nevaru… 10,5 stundu garais miegs un viena brīva diena palīdzēja ieiet atpakaļ ikdienas ritmā…
Šī nedēļa aizgāja arī atvadu noskaņojumā, jo mana kolēģe Gozde pabeidza savu 6 mēnešu garo EVS programmu un devās mājās uz Ankaru. Līdz ar to bija jāpiedalās atvadu vakariņās pie mūsu bosa Ulrikes un pie mentora Nikolettas. Ulrike kā itāliete vienmēr mūs cienā ar dažādām picām. Savukārt pie Nikolettas vienmēr cepam siera pankūkas, izdabājot manām vēlmēm (esmu liels pankūku fans). Uz vakariņām pie Nikolettas bija uzaicināts arī bariņš NextGEN jauniešu, kas bija spontāni sabraukuši Sieben Lindenā, lai pavadītu šeit pāris dienas, kā arī Dragon Dreaming guru – Džons Krofts, kurš Sieben Lindenā bija iestrēdzis uz nedēļu, jo pēkšņi bija atcēlies viņam plānotais seminārs Francijā. Džons mājās (Austrālijā) pavadot vien 3 mēnešus gadā… Pirms pankūku ēšanas devāmies uz pie ciemata esošo pļavu, lai uzfilmētu īsfilmu ar dzejas lasījumiem dažādās valodās. Tai skaitā, latviešu. Džons sacīja, ka viņam patīkot latviešu valodas skanējums, kā arī nodemonstrēja, ka zina no galvas vārdus Ievas Akurateres izpildītajai dziesmai “Kā man klājas”. Starp citu, Džona pirmā mīlestība esot bijusi Austrālijas latviete… Vakariņām biju pagatavojis arī kārtējo maizes zupas desertu, kas Džonam un citiem viesiem garšoja tīri labi.

Ugunsgrēks tālumā

Ugunsgrēks tālumā

Nedēļa bija karsta un sākumā sausa, kamdēļ bija izsludināta ugunsbīstamības trauksme. Braucot ar riteņiem gadījās redzēt arī ugunsgrēku tālumā – dega vai nu pļava vai mežs… Nedēļas beigas bija lietainas ar spēcīgām lietusgāzēm katru dienu. Izmantojot izdevību, devos ar kolēģi braucienā uz Klotzes peldbaseinu (9 km).  Kad bijām pusceļā, konstatēju, ka ritenim ir tukša riepa… (šis ir vismaz ceturtais šāda veida atgadījums ar manu divriteni, kad esmu izbraucis tālu prom no ciemata). Iestūmām riteņus krūmos un izmēģinājām veiksmi auto-stopēšanā. Pārliecinājāmies par vāciešu izpalīdzību – abi šoferi, kuri mūs paņēma, izmeta pamatīgus līkumus, lai mūs nogādātu precīzi tur, kur mums vajadzīgs.

Aicinu noskatīties Gobas dejas video, ko uzņēmu ZEGG ekociematā. GEN konferences pēdējā diena sakrita ar pilnmēnesi, tāpēc, kā jau ekociematos pieņemts, dejojām Gobas deju, klausoties Ievas Akurateres izpildīto dziesmu. Šoreiz bija rekorddaudz dejotāju – pie 300.
Savukārt bilžu galerijā dažas ainas no ekociemata fermas, kur tiek izaudzēta lielākā daļa ciematam nepieciešamo dārzeņu, bilde ar omleti, ko es cepu samērā regulāri, lai kompensētu vegāno ciemata uzturu, kā arī divas bildes no deju priekšnesuma, ko šodien kopienas centrā rādīja deju nometnes dalībnieces. Skatīties bija sanākuši īpaši daudz ciematnieku (ap 40), kas ir īpašs notikums, jo parasti atsaucība apmeklēt pasākumus nav īpaši liela…

This slideshow requires JavaScript.

2 Atbildes to “Svētdienas reportāža no 7L ekociemata: transformācijas nedēļa un Gobas deja”

  1. Astere Says:

    Uzaiciniet taču pašu Akurāteri uz kādu pilnmēnesi!


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: