Svētdienas reportāža no 7L ekociemata: Anastasija

Sieben Linden ekociemata kopienas foto

Sieben Linden ekociemata kopienas foto

Aizvadīta caurmērā mierīga nedēļa, kuras galvenais notikums manā skatījumā bija Anastasijas domubiedru tikšanās, kuru sarīkoju kopā ar dažiem citiem entuziastiem. No šī brīža plānojam rīkot sanākšanas 2x nedēļā pusdienu/vakariņu laikā, bet nedēļas nogales veltīt praktiskām aktivitātēm – piemēram, augu / koku stādīšanai. Jūtu, ka vairākiem cilvēkiem interesē iespējas mainīt / uzlabot Sieben Linden esošās sistēmas saskaņā ar Anastasijas grāmatās paustajām idejām – laiks rādīs, cik reāli tas ir…

Mūsu jauniešu JuLe apakškopienā joprojām cīnāmies ar mūžīgo problēmu – netīrie trauki un nekārtība JuLes virtuvē… Vairākas reizes iknedēļas sapulču laikā esam diskutējuši par šo tematu, kas dažkārt izvērtās pat par strīdu ar asāku vārdu pārmaiņu. Papildus tam, otrdienas foruma laikā šonedēļ runājām par tēmu – atmosfēra JuLes kopienā. Foruma mērķis bija dot iespēju katram jaunietim izteikties par savām sajūtām / pārdomām par grupas garu un saliedētību. Diemžēl puse no jauniešiem nevarēja (vai negribēja) atvērties šim tematam… iespējams, pirmie divi mēneši šai grupai ir pārāk īss laiks, lai gaidītu atvēršanos un saliedētību. Jo īpaši tāpēc, ka vairums šo jauniešu nāk no ļoti ”tradicionāla” dzīvesveida pilsētās. Esmu pārliecināts, ka ekociematā dzīvošanas pieredze atstāj būtisku pozitīvu iespaidu uz cilvēkiem – semināra grupā, kurā pabiju pirms mēneša Schweibenalp ekociematā mēs bijām pārsvarā jaunieši ar ekociematu pieredzi un, iespējams, tāpēc vien divās nedēļās mums izdevās izveidot ļoti harmonisku un saliedētu grupu. Protams, liela nozīme grupas veidošanās procesā bija arī pieredzējušajiem (ekociematu dzīvesveidā) kursa vadītājiem.

Pēc lieliskas piektdienas pēcpusdienas un brīnumgardas tortes baudīšanas Klotzes kafejnīcā, šķiet, esmu saķēris vēdera vīrusu… Te nu vainoju nevis torti, bet gan kopienas pusdienas… Bet vēlos pastāstīt, ka kafejnīca Klotzē mani atkal pārsteidza ar attieksmi no sava personāla puses. Šķiet, ka vasarā jau rakstīju, ka pārdevēja mums uzdāvināja saldējumu par brīvu… šoreiz cita pārdevēja (kas laikam bija arī īpašniece) ieaicināja mūs aiz letes, lai izrādītu savu saldējuma / kokteiļu gatavojamo aparātu un izskaidrotu visu procesu no A līdz Z. Ļoti atklāti, draudzīgi un sirsnīgi – diemžēl nevaru atcerēties tādu attieksmi novērojis Latvijā. Ja tādi būtu visi mazie veikaliņi un kafejnīcas, tad uz lielveikaliem ietu daudz mazāk cilvēku.
Attiecībā par veselības tēmu, šobrīd ekociematā tiek organizēts B12 vitamīna iepirkums. Tā kā mana tablešu paciņa teju tukša – laikam būs jāpievienojas…

Sestdien biju plānojis doties uz Wolfsburgu, lai nopirktu ziemas jaku, bet, pateicoties kārtējam Deutsche Bahn streikam, mani plāni bija jāatceļ. Labi, ka laiks joprojām ir rudenīgi silts un saulains – īstas vajadzības pēc ziemas apģērba vēl nav.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: