Svētdienas reportāža no 7L ekociemata: intensīvā nedēļa

Skats uz ekociematu no kopienas dārziem

Skats uz ekociematu no kopienas dārza puses

Divreiz gadā Sieben Linden ciematā pienāk brīdis, kad teju visi iedzīvotāji sapulcējas, lai uzzinātu vairāk cits par citu, spēcinātu savu kopienu un radītu daudzsološas vīzijas ciemata attīstībai nākotnē. Turklāt tā nav tikai viena diena, bet gan vesela nedēļa, kuru iedzīvotāji savlaicīgi izbrīvē šim saliedējošajam pasākumam – intensīvajai nedēļai (Sieben Linden Intensiv Zeit).

Lielākā daļa ciematā bāzēto uzņēmumu acīmredzami šajā nedēļā piešķir darbiniekiem brīvdienas – kā nekā no darbinieku labsajūtas kopienā ir atkarīga arī atmosfēra un panākumi darbā. Viss ir saistīts. Turklāt uzņēmumu attīstība lielā mērā ir saistīta arī ar ciemata kopējo attīstību. Katrai intensīvajai nedēļai ir kāda virstēma – šoreiz kopiena padziļināti ieskatījās jautājumos par alternatīvo ekonomiku un ciemata lomu globālajos attīstības procesos. Bet papildus tam, protams, liela daļa laika tika veltīta grupas procesiem, kā metodi izmantojot forumu.

Tā kā man arī tika ļauts daļēji piedalīties intensīvās nedēļas sesijās, novēroju, ka kopiena arvien vairāk apzinās, ka ekociematā esošās daudzās komplicētās struktūras, sistēmas un noteikumi dažkārt nomāc indivīdu radošo brīvību un dvēseles aicinājumu, tāpēc kopienā dzimst vēlme pēc reformas, kas varētu izpausties kā īpašs koučinga serviss ciemata iedzīvotājiem, kurš dotu iespēju katram apzināt savu dziļāko aicinājumu un arī nonākt līdz sava aicinājuma / misijas realizēšanai dzīvē (tam attiecīgi pakārtojot formālās struktūras).
Lai gan vairums ciemata iedzīvotāju šajā laikā bija emocionāli pārstrādājušies, man personīgi šī bija drīzāk kā atpūtas nedēļa, kas deva iespēju izbaudīt saulaino un silto rudeni – jo īpaši šajā nedēļas nogalē, kad temperatūra sasniedza savus +18 grādus. Naktis tomēr ir aukstas un beidzot nācās uzsākt arī sava vagoniņa apkurināšanu…

Galerijā šoreiz iespaidi no ciemata un apkārt esošās dabas rudenīgajās noskaņās. Cita starpā redzamas arī Ķīnas bizbizmārītes, kuras, kā izrādās, ir agresīvi apēdušas teju visas vietējās (un pie mums vēl sastopamās) sarkanās bizbizmārītes…

This slideshow requires JavaScript.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: