Novembra ziņu lapa 2

Sveiks, lasītāj!

Esam pacentušies novembrī Tev nosūtīt vēl dažus jaunumus…
Bet vispirms – atgādinām, ka gaidām Tavu aizpildīto anketu – vērtējumu par IPI ziņu lapas lietderību. Sekojot Tavam viedoklim, vēlamies pilnveidot ziņu lapu tā, lai tā būtu ne tikai vērtīga, bet arī interesanta un ērti lasāma. Ziņu lapas sagatavošana un izsūtīšana kopš pirmsākumiem 2010. gadā ir bijis 100% brīvprātīgs un neapmaksāts darbs, tāpēc Tavu aizpildīto anketu uztversim kā atzinību un atbalstu šī darba turpināšanai.
Šobrīd anketu aizpildījuši tikai 3% ziņu lapas saņēmēju.

Anketu aizpildi šeit!

<<< Pārejas / pārmaiņu iniciatīvas >>>

1) Pārejas iniciatīvu saiets Dānijā
Esam sagaidījuši Latvijas pārstāvja – Emīla Hlevicka – reportāžu no pārejas / pārmaiņu iniciatīvu saieta Dānijā. Reportāžu lasi šeit!

2) Filma ”Voices of Transition”
Piektdien, 28. novembrī aicinām piedalīties tikšanās vakarā, kuras gaitā skatīsimies filmu par pārmaiņu / pārejas iniciatīvām “Voices of Transition” un pēc tam dalīsimies uzskatos un pārdomās par šo tēmu!
Pasākums notiks Alberta ielā 11 – Mansardā – radošās iniciatīvas un garīgās izaugsmes centrā. Vairāk par pasākumu lasi šeit!

3) Rīgas Pārmaiņu iniciatīvas seminārs un radošā diena
Svētdien, 29. Novembrī 14.00 Sarkandaugavsa vidusskolā, Sliežu ielā 23 notiks Rīgas pārmaiņu iniciatīvas 2. seminārs un Svētdien, 30. Novembrī šajā pašā vietā notiks Rīgas pārmaiņu iniciatīvas radošā diena.
Pirmā diena – iniciatīvu pārstāvju un atbalstītāju tikšanās, sadarbības seminārs. Pasākuma programma un papildus informācija šeit!

4) Latvijas eko-biedrību konsorcijs iegūst ES finansējumu
Piecas radniecīgas biedrības – biedrība “Smiltenei un Latvijai”, ”Latvijas Permakultūras biedrība”, ”Latvijas Ekokopienu un Iniciatīvu apvienība”, “Ikšķiles pārmaiņu iniciatīva” un ”homo ecos:’, apvienojoties konsorcijā, no 2014.gada 1.jūnija līdz 2016.gada 31.maijam īstenos Erasmus+ programmas projektu “Ilgtspējīgai Latvijai – gudru izaugsmi!”. Konsorcijs ir izveidots ar mērķi kopīgiem spēkiem celt kapacitāti, iegūt jaunākās zināšanas permakultūra, ekociematu, pārmaiņu iniciatīvas jomās, ar uzsvaru uz šo zināšanu praktisku pielietošanu uzņēmējdarbībā un ekonomikā un kopīgi izplatīt šīs zināšanas, lai sniegtu nozīmīgu ieguldījumu sabiedrības izglītošanā par ilgtspējīgu attīstību un dzīvesveidu. Vairāk par projektu lasi šeit!

5) Pārmaiņu tīkla avīze
Transition Network novembra avīze (angļu valodā) lasāma šeit!
Numura tēma – kā risināt pieaugošo mājokļa jautājuma problēmu, bet izvairīties no planētas pārklāšanas ar betonu…
______________________________________________________________________________

<<< Permakultūra >>>

6) Permakultūras prakse jaunietim
Iespēja kādam jaunietim (līdz 30 gadu vecumam) gadu dzīvot Luksemburgā un strādāt permakultūras un pārejas kustības (Transition Towns) centrā. Eiropas Brīvprātīgā darba (EVS) iespēja – visi izdevumi apmaksāti + kabatsnauda. Papildus informācija šeit!
______________________________________________________________________________

<<< Ekociemati >>>

7) Reportāžas no Sieben Linden ekociemata
Katru svētdienas vakaru lasi jaunāko reportāžu (latviešu valodā) no Sieben Linden un citiem Vācijas ekociematiem. Vēl tikai 2 mēneši un gadu ilgušais piedzīvojums būs noslēdzies. Reportāžas lasi šeit!

8) Ekociematu dizaina kursi – tagad arī Latvijā
Sākusies pieteikšanās starptautiskajiem EDE (Ecovillage Design Education) kursiem, kurus 2015. gada vasarā rīkos arī Smiltenes pārejas iniciatīva kopā ar organizāciju Gaia Education. Iesakām visiem ekociematu, permakultūras un pārejas kustības interesentiem. Kursi īpaši noderēs tiem, kuri plāno kādreiz dzīvot ekociematā vai veidot ekociematu paši. Lektoru vidū būs arī pašreizējā Pasaules Ekociematu tīkla (Global Ecovillage Network) prezidente Anja Kosha Joubert. Papildus informācija un pieteikšanās šeit!

9) Reģistrējies portālā GEN sites
Pasaules Ekociematu tīkls aicina reģistrēt topošos un esošos ekociematus un radniecīgās iniciatīvas portālā GEN sites. Interaktīvā platforma radīta, lai veicinātu pieredzes apmaiņu un sadarbību starp eko-iniciatīvām visā pasaulē. Esošās iniciatīvas portālu var sekmīgi izmantot, lai informētu par sevis rīkotajiem pasākumiem, savukārt topošās iniciatīvas var atrast domubiedrus un partnerus darbības uzsākšanai. Portālu skati šeit!
______________________________________________________________________________


<<< Citi zaļie projekti un pasākumi >>>

10) Izmēģini koka naudu!
Tapis sabiedrisks un ekonomisks eksperiments – spēle, kuras mērķis ir praksē pārbaudīt ideju par paštaisītu naudu, kuras segums ir malka… Visu stabilo apmaiņas sistēmu pamatā vienmēr ir bijuši konkrēti materiālie resursi, nevis abstrakcijas. Piemēram, graudi Ēģiptē un lopi Tuvajos Austrumos. Ideja ir tūkstošiem gadu sena un pārbaudīta praksē. Plašāks koncepcijas izklāsts un instrukcijas lokālās norēķinu sistēmas izveidošanai lasāmas šeit!

11) he: Pasākums “Sasildi savu pilsētu!”
Aicinām piedalīties kopadīšanas vai koptamborēšanas pasākumā no izmantotiem plastmasas maisiņiem. Katrs dalībnieks mājās sagatavo vienkrāsainu tamborējumu vienā no izvēlētiem izmēriem līdz sestdienai, 6. decembrim, kad plkst. 12:00 tos savienosim krāšņā ielas dizainā pie labdarības veikala “Otrā Elpa”, Stabu ielā 35, Rīgā. Dalībniekiem būs pieejami izejmateriāli, paraugdemonstrējumi un pārsteiguma balvas! Papildus informācija un pieteikšanās šeit!

12) he: Piesakies apmācībai “Kad māksla sastop aktīvismu!”
Tu esi aktīvists, kas vēlas kļūt radošāks, vai arī mākslinieks, kas vēlas līdzdarboties labākas nākotnes vārdā? Vai tev rūp sociālie un vides jautājumi? Tad tu esi laipni gaidīts pieteikties dalībai mūsu “Mākslas aktīvisma” darbnīcā!
Sīkāka informācija un pieteikšanās šeit!

13) Sociokrātijas pamatkurss

Kā izveidot dinamisku un efektīvu organizāciju?… Iespējams, atbilde slēpjas Sociokrātijā – pārvaldes struktūrā, kuru pārņem arvien vairāk ekociematu un pārmaiņu / pārejas iniciatīvu visā pasaulē. Piedāvājam noskatīties īso ievadkursu sociokrātijā šeit!

14) Latvijas Zaļais punkts – atkritumu apsaimniekošana
Atrodi atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par atkritumu šķirošanu. Informāciju meklē šeit!

15) he: Ielu māksla sastop vides aktīvismu Londonā
Ezis, briežvabole un mājas zvirbulis – mākslinieka Lūisa Masaai radītie sienu gleznojumu Londonas ielās pievērš uzmanību Apvienotajā Karalistē izzūdošām dzīvnieku sugām. Lasi vairāk un skaties fotogrāfijas šeit!

Ar sveicieniem,
Artūrs
Biedrība “Ikšķiles pārmaiņu iniciatīva”
http://www.parmainupilseta.wordpress.lv
Seko mums Facebook!

Pārsūti šo vēstuli arī saviem draugiem un domubiedriem!
Esi lietas kursā par tuvākajā laikā gaidāmajiem eko-pasākumiem? Neturi sveci zem pūra – dalies informācijā ar mums un citiem IPI ziņu lapas lasītājiem

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: