Janvāra ziņu lapa

Paldies visiem ziņu lapas saņēmējiem, kuri gada nogalē aizpildīja izvērtējuma anketu. Aptaujā piedalījās 10% abonementu, kuri ziņu lapas lietderību novērtēja ļoti augsti, bet pārmaiņas saturā, formātā un izsūtīšanas regularitātē kopumā ieteica neveikt. Līdz ar to vienīgās pārmaiņas būs jaunais nosaukums – jau ar nākamo ziņu lapu mēs sauksimies “Zaļo pārmaiņu ziņas”.

<<< Pārejas / pārmaiņu iniciatīvas >>>

1) Lucavsalas attīstības iespēja
Šī gada pirmā puse sakrīt ar Latvijas prezidentūru ES padomē un šis ir “Eiropas gads attīstībai 2015”, kurā Lucavsalas Ekokopienas koordinators Emīls Hlevickis piedalīsies kā Jauniešu Vēstnesis. Rakstu par E. Hlevicka prioritātēm un mērķiem Lucavsalas attīstības sakarā lasi šeit!

2) Zaļais veikaliņš Rēzeknē
Labs paraugs sociāli atbildīgai un ilgtspējīgai uzņēmējdarbībai redzams Rēzeknē nesen atvērtajā Zaļajā veikaliņā. Veikaliņš ne tikai piedāvā ekopreces, bet arī darbojas kā izglītojoša platforma un mājvieta vietējai tiešās pirkšanas grupai. Iedvesmojošo stāstu par veikaliņa izveidi lasi šeit!
Informācija par Rēzeknes tiešās pirkšanas grupu šeit!

3) Pārmaiņu tīkla avīze
Transition Network janvāra avīze (angļu valodā) lasāma šeit!
Cita starpā arī raksts par pārejas iniciatīvu kustībai veltītu mūziklu, kas savu pirmizrādi piedzīvos 2016. gadā Lielbritānijā.
______________________________________________________________________________

<<< Ekociemati >>>


4) Ekociemats Igaunijā aicina brīvprātīgos
Ekociemats “Väike Jalajälg” (“Mazā pēda”), kas atrodas 70 km no Tallinas, aicina pieteikties jauniešus, kuri vēlētos izmantot Eiropas Brīvprātīgā darba EVS iespēju (visi izdevumi apmaksāti + kabatas nauda) un strādāt pie izglītības un pārtikas jomas projektiem. Ekociematā, kurā pašlaik dzīvo 13 pieaugušie iedzīvotāji + bērni, tiek attīstīts semināru centrs, bioloģiskais permakultūras dārzs, kā arī alternatīvā skoliņa. Ekociemata Facebook lapu skatīt šeit!
Interesentiem rakstīt e-pastu, atbildot uz ziņu lapu – papildus informāciju nosūtīsim personiski.
______________________________________________________________________________


<<< Citi zaļie projekti un pasākumi >>>

5) Seminārs par godīgo tirdzniecību

Biedrība “Zaļā brīvība” sadarbībā ar Latvijas Jaunatnes padomi 23. janvārī aicina uz semināru “Godīgā tirdzniecība: Maini spēles noteikumus”, “homo ecos:” telpās, Ernestīnes ielā 12. Daudzviet pasaulē tiek izmantots bērnu darbs, pārkāptas cilvēktiesības tikai tāpēc, lai nodrošinātu mūs ar apģērbu, pārtiku u.c. ikdienas patēriņa produktiem. Godīgās tirdzniecības mērķis ir taisnīga atlīdzība zemniekiem attīstības valstīs un cilvēktiesību ievērošana. Seminārā tiks runāts par globālā patēriņa tendencēm un ar tām saistītajām problēmām, godīgās tirdzniecības un ilgtspējīgas ražošanas marķējumiem un to, kā patēriņu padarīt zaļāku un godīgāku. Papildus informācija un pieteikšanās šeit!


6) Aizpildi anketu par pārtikas pašapgādi

Ar mērķi parādīt, ka savas pārtikas audzēšana Latvijas ģimenēs ir daļa no mūsu kultūras un dzīvesveida, nevis tikai atbildes reakcija uz zemajiem ienākumiem, Džoanna Storī (Joanna Storie) veic zinātnisku pētījumu, kura ietvaros ikviens, kurš mēdz pats kaut ko izaudzēt vai iekonservēt neatkarīgi no apjomiem tiek aicināts aizpildīt šo anketu!

7) Apmācības par augsnes auglības noteikšanu Ozolniekos
Ozolniekos, 2015.gada 26. un 27.janvārī notiks seminārs par augsnes auglības noteikšanu, ko vadīs pasaulslavens bioloģiskās lauksaimniecības un ilgtspējīgas attīstības speciālists Hairo Restrepo Rivera. Semināra tēma – “Augsnes, komposta un lauksaimniecību produktu kvalitātes noteikšana ar hromatogrāfijas palīdzību”. Papildus informācija šeit!

8) Ceļvedis mājražošanā

Latvijas Lauku konsultāciju centra izdotajā “Ceļvedis mājražošanā” apkopoti praktiski padomi ražošanas un pārdošanas procesam, ieteikumi un pieredzes stāsti gan tiem, kas tikai plāno, gan jau esošajiem mājražotājiem. Elektroniskā versija atrodama šeit!

9) Paraksties, lai saglabātu tautas varu
Vai Tev ir vajadzīga Latvijas valsts, kurā vara pieder tautai? Ikviens ir aicināts parakstīties, lai atceltu netaisnīgos Saeimas 08.11.2012. grozījumus Tautas nobalsošanu likumā. Akcijas pirmajā etapā šoziem jāsavāc 6 000 parakstu. Problēma izskaidrota šajā īsfilmā(2 min). Plašāku situācijas skaidrojumu lasi šeit!
Tautas parakstīšanās par Atceļošo likumu ir ārpus partiju pilsoniska iniciatīva. To uzsāka 18 biedrības 17.06.2014., par lietvedi iniciatīvai nozīmēta biedrība Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā (APPL).

10) Sniedz ieteikumus mežu apsaimniekošanai

Līdz 23. janvārim ir iespēja izteikt savu viedokli par Latvijas mežos notiekošo un sniegt priekšlikumus turpmākai mežu apsaimniekošanai. Priekšlikumus Zemkopības ministrijai varam sūtīt ar vēstuli (vēlams ierakstītu) uz adresi: Latvijas Republikas Zemkopības ministrija, Republikas laukums 2, Rīga, LV-1981 vai sūtot e-pastu uz adresi zm@zm.gov.lv Sīkāka informācija šeit!


11) he: Izstāde – Laužot ledu
Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” atklāta Grenlandes fotogrāfa Jorgena Čemnica (Jørgen Chemnitz) portretu izstāde “Breaking the Ice” (“Laužot ledu”). Izstāde veidota kā papildinājums 15. decembrī notikušajam semināram “Breaking the Ice” par drošības, vides un klimata pārmaiņu jautājumiem Arktikas reģionā un to rezonansi Baltijas valstīs. Foto portretu izstāde “Laužot ledu – klimata pārmaiņu atstātās pēdas Grenlandes vietējo iedzīvotāju skatījumā” būs apskatāma no 14. janvārā līdz 1.februārim ik dienas no 9:00 līdz 19:30. Ieeja bez maksas.

12) Video: vīzija par ilgtspējīgu pasauli
Aicinām noskatīties profesores Danas Medovs (Dr. Dana Meadows) 1994. gada prezentācijas “Down to Earth” ierakstu, kurā viņa atgādina par vīzijas esamības nozīmīgumu, strādājot pie jebkuriem projektiem. Video skaties šeit!

Vēlam laimīgu un ilgtspējīgām pārmaiņām bagātu 2015. gadu!

Ar sveicieniem,
Artūrs, Aleksejs, Gundega

http://www.parmainupilseta.wordpress.lv
Seko mums Facebook!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: