Zaļo pārmaiņu ziņas – februāris

Sveiks, lasītāj!

Šoreiz pienākam ar jauno nosaukumu – “Zaļo pārmaiņu ziņas” -, kas atspoguļo mūsu centienus sniegt visaptverošu informāciju par visa veida zaļā dzīvesveida aktualitātēm Latvijā un ārpus tās.

<<< Pārejas / pārmaiņu iniciatīvas >>>

1) LZK: seminārs “Vietējo resursu izmantošana pagasta ekonomikas stiprināšanai”
Piektdien, 20. februārī, 10:00 – 13:00 Ugāles pārvaldes ēkā ikviens ir aicināts uz semināru – diskusiju, kuru vadīs Latvijas Zaļās kustības valdes loceklis Āris Ādlers. Semināra mērķis ir palielināt semināra dalībnieku zināšanas par kopienu ekonomiku un tās veidojošiem elementiem, kā arī vienoties par kopīgu rīcību Ventspils, Dundagas un Talsu novada vietējo pagastu ekonomikas stiprināšanai. Papildus informācija šeit!

2) Sēklu maiņa Ikšķilē un Ambeļos
28. februārī Ikšķiles Brīvajā skolā un 7. martā Ambeļu tradīciju mājā notiks izglītojoši pasākumi dārzniekiem, kā arī būs iespēja apmainīties ar sēklām. Papildus informācija šeit!

3) Ikšķiles Brīvajai skolai – 5 gadi
7.martā Ikšķiles Brīvajā skolā atvērto durvju diena: “Ikšķiles Brīvajai skolai – 5 gadi. Citāda izglītība Ikšķilē”. Tiek aicināti vecāki un domubiedri no visas Latvijas, kuri domā par citādu izglītības iespēju saviem bērniem. Par to un citiem skolas pasākumiem lasi šeit!

4) Mūkusalas pārmaiņu iniciatīva: etniskās kultūras vakars
Ja vēlies iepazīt cilvēkus no dažādām Latvijā dzīvojošām tautām, uzzināt vairāk par Latviešu un citu Latvijā dzīvojošo tautu kultūru, iemācīties dažādas dziesmas latviešu, līvu, lietuviešu, igauņu, senprūšu, baltkrievu un citu Baltijas un Eiropas tautu valodās, kā arī garšīgi un veselīgi paēst, tad piektdien, 27. februārī, 18:30 nāc uz etniskās kultūras vakaru tējnīcā Matērija, Mūksalas ielā 17. Pasākuma programmu skati šeit!

5) Mūkusalas pārmaiņu iniciatīva: brauciens uz Vecpiebalgu un Jaunpiebalgu
Sestdien, 28. februārī, 14:00 Vecpiebalgas “Vēveros” notiks Meteņdienas svinības. 18:00 notiks kopīga meditācija par Latvijas lauku atdzimšanu un mežu glābšanu.
Svētdien, 1. martā, 13:00 Jaunpiebalgā notiks lekcija par videi draudzīgu mežu apsaimniekošanu. 14:30 dodamies ekskursijā pie viena no pirmajiem bioloģiskās lauksaimniecības kustības aizsācējiem un videi draudzīgas mežsaimniecības praktizētājiem – Guntara Dolmaņa, kur apskatīsim viņa saimniecību “Lielkrūzes” un iziesim nelielā pārgājienā pa viņa apsaimniekoto mežu. Izbraukuma laikā būs iespēja izmēģināt svaigēdāju dzīvesveidu. Papildus informācija un pieteikšanās šeit!

6) Līgatnē norisināsies Lauku kopienu parlaments
No 3. – 5. jūnijam Līgatnē Lauku kopienu parlamentā “Izaugsmes priekšnosacījumu radīšana mazajās pilsētās un lauku reģionos” tiksies Latvijas un vismaz 16 Eiropas Savienības, kā arī Austrumu partnerības, Centrālāzijas un citu valstu lauku kopienu pārstāvji. Sīkāka informācija šeit!

7) Tiešās pirkšanas pulciņi dzīvo zaļi!
Veikts pētījums par to, kādu ietekmi uz dzīvesveidu rada iesaistīšanās tiešās pirkšanas kustībā, kura šobrīd pulcē vairāk nekā 2000 Latvijas iedzīvotājus. Rezultāti apkopoti infografikā, kuru vari skatīt šeit!

8) Tiek meklēts Latvijas pārejas kustības pārstāvis
Šī gada otrajā pusē Lielbritānijā notiks gadskārtējais pārejas kustības saiets (Transition Network’s National Hubs Meeting), kas dos iespēju bez maksas arī vienam cilvēkam no Latvijas piedalīties šajā pasākumā, lai pārstāvētu projektus un iniciatīvas, kas Latvijā notiek šajā virzienā. Pieteikties aicināts ikviens, kurš sevī jūt interesi un gatavību ienirt pārejas kustības tematikā un aktīvi darboties, veicinot kustību Latvijā. Interesentiem rakstīt, atbildot uz šo ziņu lapu.

9) Pārejas tīkla avīze
Transition Network janvāra avīze (angļu valodā) lasāma šeit!
______________________________________________________________________________

<<< Ekociemati >>>

10) Gads Sieben Linden ekociematā
Noslēgusies Artūra Poļa vienu gadu ilgušā reportāžu sērija no Sieben Linden ekociemata Vācijā. Visi raksti (latviešu valodā) un fotogalerijas apkopotas šeit!

11) Sieben Linden pieredzes nedēļa jauniešiem
No 17. līdz 22. maijam jauniešiem vecumā no 16 līdz 28 gadiem (orientējoši) ir iespēja izbaudīt dzīvi īstā, veiksmīgi funkcionējošā ekociematā. Pieredzes nedēļa radīta ar mērķi jauniešiem uz savas ādas izbaudīt alternatīvu un ilgtspējīgu dzīvesveidu ekociemata ietvaros. Programmā paredzētas dažādas aktivitātes kopā ar vietējiem jauniešiem un brīvprātīgajiem, kā arī nodarbības ekspertu vadībā. Pašam jāsedz tikai ceļa izdevumi un 40 Euro dalības maksa. Pasākums notiek angļu valodā. Papildus informācija un pieteikšanās šeit!
vai arī rakstot uz bildungsreferat@siebenlinden.de
_____________________________________________________________________________

<<< Citi zaļie projekti un pasākumi >>>

12) Projektu ātrās reaģēšanas vienība
Aicinām pieteikties cilvēkus ar pieredzi / entuziasmu ES projektu rakstīšanā / koordinēšanā (jo īpaši Erasmus+), lai veidotu saliedētu komandu, kas nākotnē būtu spējīga reaģēt uz daudzajiem projektu piedāvājumiem permakultūras, pārejas kustības un ekociematu jomās, tādējādi veicinot šo ideju izplatību Latvijā. Interesentiem rakstīt, atbildot uz šo ziņu lapu.

13) LZK: Zaļā infrastruktūra – kas tas ir?
Ja izdzirdot vārdu salikumu “zaļā infrastruktūra” vienīgais, ko iedomājies, ir pļavu ieskauti lauku ceļi, tad šie video Tev palīdzēs saprast, kas tas ir, un kāpēc to svarīgi attīstīt arī Latvijā. Aplūko 3 īsfilmas, kas var noderēt arī izglītošanas procesā, šeit!

14) ZB: pētījums par pašvaldību oglekļa pēdu
Biedrības “Zaļā brīvība” veiktajā pētījumā noskaidrots, ka emisijas, kas rodas Latvijas iedzīvotāju patēriņa rezultātā, pēdējos gados pieaug – vislielākās tās ir bijušas galvaspilsētā Rīgā. Vidējās patēriņa emisijas 2013. gadā Latvijā bija 7,5 tonnas CO2 uz cilvēku, kas pārsniedz pasaules vidējo rādītāju – 5 tonnas CO2 uz cilvēku gadā. Emisiju apjoma pieaugums saistāms ar ekonomikas atgūšanos un mājsaimniecību ienākumu palielināšanos. Vairāk par pētījumu lasi šeit!

15) ZB: Godīgā tirdzniecība un jaunās “Fairtrade Izejvielu programmas”
Infografiku par godīgo tirdzniecību skati šeit!
Nesen godīgās tirdzniecības sertifikācijas sistēma FLO Fairtrade nākusi klajā ar jaunu programmu, kurā papildus stimulēs kompānijas, kas saviem produktiem izmanto kādu no Fairtrade sertificētām izejvielām, pat, ja pārējās sastāvdaļas produktā nav Fairtrade sertificētas. Šobrīd tas attiecās uz kakao, cukura un kokvilnas izmantošanu. Sīkāku informāciju lasi šeit!

16) 2015 – gads, lai glābtu pasauli
Aicinām izlasīt rakstu, kurš atgādinās, cik svarīgi ir nezaudēt fokusu vides aktīvisma jomā, it īpaši šobrīd. Raksts sniedz visaptverošu priekšstatu par pašreizējo situāciju klimata pārmaiņu kontekstā. Rakstu angļu valodā lasi šeit!

Ar sveicieniem,
Artūrs, Aleksejs, Gundega

Seko mums Facebook!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: