Svētdienas reportāža no 7L ekociemata: jaunā JuLe un SüdfeldFest

Jaunais JuLes kolektīvs

Jaunais JuLes kolektīvs

Beidzot iestājies ilgāks pamiera periods bez braucieniem un konferencēm – vismaz līdz mēneša beigām palikšu ekociematā. Tātad varēšu atkal pievērsties vācu valodas apguvei un dažādiem saviem blakus projektiem (papildus GEN-Europe projektiem).

Šonedēļ kārtīgāk iepazinu savu jauno JuLes kopienas kolektīvu, kurš ir tik ļoti atšķirīgs no vecā, mierpilnā, harmoniskā JuLes kolektīva… Citādi raksturi un citādi vecumi – šoreiz JuLei pievienojušies jaunieši ļoti plašā vecumu amplitūdā – 16, 19, 23, 26 gadu vecumā… Komunicēt ar viņiem viegli – visi tekoši runā angļu valodā, jo daudz ceļojuši, daži bijuši ASV un Lielbritānijā uz kādu laiku.
Lai nu kā, kopienā dzīvošanas pieredze viņiem nav, tāpēc šobrīd vismaz pirmajās nedēļās mums ir diezgan daudz asu viedokļu sadursmju un ļoti garas un strespilnas iknedēļas sanāksmes.
Pozitīvais fakts ir tas, ka viens no jauniešiem arī ir lasījis manas iecienītās Vladimira Megre grāmatas par Anastasiju un nēsā līdzīgu ciedra kuloniņu kā man. Vienmēr esmu patīkami pārsteigts, sastopot domubiedrus (Megre grāmatu lasītājus) rietumvalstu ekociematos.

Bilžu galerijā šoreiz ainas no vakar notikušā SüdfeldFest jeb Dienvidlaukuma svētkiem. Dienvidlaukums ir vienkārši maza pļaviņa ciemata teritorijas dienvidu daļā. Pļaviņu ieskauj vairāki vagoniņi, kuru iedzīvotāji veido sava veida mikrokopienu. Viens no svētku mērķiem bija savākt no viesiem dažādas dizaina idejas par to, kā pļaviņu pārvēsrt par kopienas laukumu. Idejas tika vāktas uz liela plakāta, un labākās idejas autoram tika solīta gan kāda balva, gan idejas realizēšana dzīvē. Pasākuma sākumā tika uzstādīts stabs, kura nozīmi tā arī līdz galam neizpratu. Tam sekoja dziedāšana un vārdu minēšanas spēle, kuras laikā pēc zīmējumiem vai mēmā šova klātesošajiem bija jāuzmin ar ekociemata dzīvi saistīti vārdi, kā, piemēram, ‘komposttualete’, ‘virtuves dienests’ un citi. Ugunskurā tika ceptas vācu tradicionālās Stockbrot maizes desiņas, bet līdz ar tumsas iestāšanos sākās vietējās nozīmes talantu šovs, kurā kāds bērns rādīja burvju trikus, jaunieši rādīja teatrālu priekšnesumu par Pelnrušķīti, bet pasākuma noslēgumā divas meitenes klātesošos iepriecināja ar ugunsšovu.

Papildus iepriekš minētajam šonedēļ paguvu izslimot vēdera gripu, kuras dēļ dažas dienas biju teju bez enerģijas, bet tagad viss atkal labi.

This slideshow requires JavaScript.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: