Svētdienas reportāža no 7L ekociemata: kā man klājas

Tingel-tangelis Jēnas centrā

Tingel-tangelis Jēnas centrā

Divas nedēļas atkal burtiski aizskrējušas… Lielākais notikums šajā laikā noteikti bija dziesmas “Kā man klājas” mācīšana vietējiem iedzīvotājiem.
“Kā man klājas” mācību stundas rīkoju trešdienu pēcpusdienā uzreiz pēc pusdienām. Ielūgumā, ko biju publicējis ekociemata virtuālajā sludinājumu dēlī, solījos gan teksta nozīmi paskaidrot, gan pareizu latviešu izrunu iemācīt, lai nākamajā pilnmēness naktī, kas būs kaut kad janvāra sākumā, visi var tekoši dziedāt, dejojot Gobas deju. Ar vārdu nozīmes skaidrošanu negāja viegli, tāpēc ziņkārīgākajiem dalībniekiem vienkārši iedevu izdrukātu nozīmes skaidrojumu vācu valodā, ko biju atradis internetā… Ar izrunu maniem skolniekiem veicās labi. Vienīgais izaicinājums viņiem būs iemācīties tekstu no galvas (teksta lapiņas nepalīdzēs, jo deja tiek dejota tumsā)…

Oebisfelde

Oebisfelde

Darbs ofisā kā parasti bija saistīts ar e-pastiem un Erasmus+ projekta gatavošanu. Un kā tas pēdēja laikā bieži mēdz gadīties, vairākas reizes ekociematā pazuda internets, kas attiecīgi apturēja arī manu darbu. Vienu dienu, kad internets kā reiz bija pazudis, pusdienu pārtraukumā satiku kādu spāņu profesoru, kurš Sieben Lindenā bija ieradies, lai ievāktu informāciju projektam par energo-pašpietiekamību un veidotu filmu, kas vēlāk tiks rādīta spāņu skolēniem. Sāku viņam stāstīt arī par savu organizāciju GEN-Europe un mūsu izveidoto Solutions Library, kur šādi tehniskie energo u.c. risinājumi ir apkopoti. Tad nu viņs pat nāca uz manu ofisu, intervēja un filmēja, bet tā kā internets nestrādāja, tad pašu galveno viņam nemaz nevarēju parādīt.
Lai gan ārā ir ap +10 grādiem silts, īpaši daudz ārā negribas iet, jo ir stipri vējains un lietains. Labi, ka vagoniņš attiecīgi nav tik intensīvi jākurina.
Nedēļas nogalē biju ciemos pie draugiem Jēnā. Izbaudīju pilsētas komfortu, tai skaitā iepirkšanos skaisti izdekorētajos tirdzniecības centros… Tai pašā laikā vēlreiz konstatēju, ka tāda pilsētas dzīve man šķiet arvien tukšāka un garlaicīgāka. Atpakaļceļā, kā parasti, dārgie Deutsche Bahn vilcieni plīsa un kavējās, tāpēc nieka 300 km ceļš paņēma 8 stundas laika…
Kopienas virtuvei līdz 6. janvārim brīvdienas, tāpēc tagad katra maltīte jāgatavo pašiem. Tas laikam nozīmē, ka tagad ēdīšu mazāk… Būs jāpārtiek no piparkūkām, cepumiem un apelsīniem, kuri noliktavā ir kastēm daudz.
Sveicieni Ziemas saulgriežos!

This slideshow requires JavaScript.

2 komentāri to “Svētdienas reportāža no 7L ekociemata: kā man klājas”

  1. 111 Says:

    Could you, Bitte, attach some more photos from Jena! These are so nice!!!
    Tev arī priecīgus Saulgriežus!!! Esi veselīgs, paēdis un laimīgs!


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: